662
2967
134722

Vikingové doma neuspěli

Kopřivničtí dnes ve Vikings aréně přivítali nováčka Národní ligy, Hranice. Hosté vedli po celou dobu zápasu a ani jednou nedovolili Vikingům možnost zápas zvrátit. Za tento výkon si nováček zaslouženě odváží 3 body.

FBC Vikings Kopřivnice – FBC Hranice 4:8 (0:1, 1:3, 3:4)

Prvních pár minut bylo vidět, že domácí měli mírně navrch. Vikingové byli více na míčku a úspěšně krotili snaživé hosty. Až na pár střel, tento tlak nic nepřinesl a jako by se role otočily. Hranice totiž otevřely utkání v osmé minutě po úspěšné akci Velecha. Hosté si tak začali víc a víc věřit a rázem byla Kopřivnice pod tlakem. Aby toho nebylo málo, Vikingové hloupě faulovali a soupeř si mohl užít početní převahu. Během té se naštěstí nic neudálo. Pár chvil na to si přesilovku zahráli domácí. I přes pohledné akce se nepodařilo Vikingům vyrovnat, a to hlavně díky Holčíka v brance, který nejedním skvělým zákrokem podržel svůj tým. V závěru první části se opět vylučovalo, ale tentokrát šly pykat obě strany. Do šaten se tedy šlo za stavu 0:1.

V počtu 4 na 4 se hostům podařilo vymyslet akci, která zafungovala. Hořecký z prvé natáhl a navýšil na 0:2. Řeha si svůj trest odseděl a přišel čas na přesilovku domácích. V té se však stalo to nejhorší. Strakošovi smolně vypadl z ruky jistý míček, čehož koupačkou využil Klimecký a stav byl 0:3. Je to ovšem sport a chyby k němu patří. Hranice byly na koni a Kopřivnici nevycházelo ani ťuk. Když už nastala nějaká zajímavé akce, její zakončení vždy selhalo. Buď byla střela zablokovaná, nepřesná nebo se nevystřelilo vůbec. Na druhé straně to vypadalo jinak. Velech všem ukázal svou ránu a stav byl 0:4. Dlouhých pět minut Vikingové úspěšně absolvovali tlak hostů, kteří měli jasně navrch. Chyb je však třeba využívat, a to se povedlo Kubátkovi, který přízemní střelou snížil na 1:4. Tento gól domácí mírně probral a hra se začala pomalu vyvažovat. Kopřivnice začala tlačit, ale siréna hlásila konec druhé části.

Úvod třetí části byl stejný, jako konec části předchozí. Kopřivnice začala dobře. Hned po první minutě dostal šanci na středu Kubátko a vybombil ji přesně. 2:4. Vikingové cítili šanci vyrovnat a začali pomalu převažovat nad hrou soupeře. Bohužel se však stala chyba v rozehrávce a převaha domácích se proměnila v gól na 2:5. O dvě minuty později proběhla před Klinkou mela, ve které byl nejdůraznější Václavík z Hranic a hosté tak odskočili na nepříjemný stav 2:6. Trestuhodný čin domácích se stal znovu. Přesilovka Vikingů a gól hostů. Kopřivnice to ještě ale zabalit nechtěla a hrálo se pořád dál. V boji o míček ve středu hřiště se podařilo Telčerovi odskočit a střelou nad nohu Holčíka snížit na 3:7. Minutu na to uvolnil Vávra Opatřila a ten nezklamal na 4:7. Jakýkoliv pokus o závěrečné drama utlumil hostující Velech, který zkompletoval hattrick a gólem na 4:8 ukončil 5. kolo Národní ligy.

Hranice si dnes vyhrát zasloužily. Využily našeho zaváhání hned několikrát, a i díky výkonu svého golmana nám nedovolily ani jednou vyrovnat. Prostě dnes byly lepší. Z dnešního zápasu si musíme odnést to, že potřebujeme více střel a konečně už proboha méně oslabení. Doplnil k utkání trenér Milan Uvíra