1498
2993
134722

Výlet do Brna bez bodů

V neděli 20.října zajížděli Vikingové ke konfrontaci s dosavadním lídrem tabulky Národní ligy – východ, TROOPERS Telnice. I přes značně prořídlou sestavu a lepší herní kvalitu domácího týmu podali Vikingové sympatický výkon, nicméně prohra o dvě branky k bodům nevedla.

Vstup do utkání se povedl lépe domácím, když v 5.minutě Strakoš lovil míček z brány hned dvakrát. Vikingy vrátil o minutu později do zápasu Opatřil, když využil zaváhání soupeře a z brejku snížil. Osobní obrana Vikingů fungovala do 14. minuty, kdy se TROOPEŘI dostali na koně a odskočili opět na rozdíl dvou branek. Kopřivnice se nenechala zaleknout, ihned po inkasovaném gólu se tlačila do zakončení a byl to Podlezl, který překonal Chrásta a snížil na rozdíl jedné branky.

Druhá třetina začala pro Vikingy smolně. Ve 3. minutě po ztrátě míčku v útočném pásmu se dostala Telnice ke střele a Strakoš byl proti dorážejícímu Dalerovi bez šance. Brněnské držel na uzdě Vávra, který opět rychle snížil šťastnou střelou po přihrávce Uvíry. Aby toho nebylo u Vávry málo, nabídl sekáním Telnici přesilovou hru, nicméně inkasovat se podařilo až při vyloučení Lichnovského. Následující minuty byly pro kopřivnické hořké, do konce třetiny inkasovali ještě dvakrát a do šaten se šlo za stavu 7:3 pro Telnici.

Do závěrečné části vstoupili Vikingové odhodlaně, jenže všechny pokusy na snížení skóre skončily na skvěle chytajícím Chrástovi. Prolomit střeleckou smůlu se podařilo až po 7-mi minutách Kostelníkovi, ale direct od Jeskiho o minutu později zvrátil skóre zpět na rozdíl čtyř branek. Když se podruhé v zápase prosadil Vávra, opět odpověděli telničtí. Změna přišla až necelé dvě minuty před koncem utkání, kdy snížil Lichnovský a vzápětí na konečný výsledek upravil skóre Zátopek.