661
2967
134722

3 body z Křenovic

První listopadový víkend postavil Vikingy tváří tvář s týmem Aligators Klobouky. I přes velmi nedobrý úvod Vikingů, kdy po první třetině prohrávali 2:5 se podařilo celé utkání postupně ovládnout a konečným poměrem 8:7 zvítězit.

Aligators Klobouky Teamstore.cz - FBC Vikings Kopřivnice 7:8 (5:2,2:4, 0:2)

Na začátku byly oba týmy vyrovnané. Šance se tvořily na obou stranách, ale úspěšná zakončení si připisovali pouze domácí. Ve třetí minutě otevřel utkání střelou z výběhu Fila. Vikingové začali mít mírně navrch, což ale nevadilo domácímu golmanu Rychlému, který veškeré šance Kopřivnice likvidoval. V 10. minutě Zbořil z první na 0:2 a minutu po něm Fila na 0:3. Vikingové se snažili vyrovnat, ale nějak jim nepřála střelecká. Šance ovšem byly. Nastal čas a ozvala se produktivní dvojka kopřivnických. Vávra střelil, Opatřil dorazil. Vikingové začali přebírat iniciativu a byli viditelně aktivnější na míčku. Domácí však využili chyby v rozehrávce a z úniku dával Fila na 1:4. Necelou minutu po něm dokázal skrytou střelou snížit Kostelník. Domácí měli přece jen poslední slovo a dostatečným důrazem před Klinkou odcházejí do šatny za stavu 2:5.

Druhá třetina už byla více v režii hostů. V prvních deseti minutách se podařilo Kostelníkovi s Vávrou snížit na 4:5, což Kopřivnici vrátilo do zápasu. Vikingové byli rozjetí a netrvalo dlouho, míček byl opět za brankovou čarou domácích. Tento gól však uznán nebyl. Rozjeté Vikingy utlumilo oslabení, během kterého se domácím podařilo odskočit na 4:6. Pár minut poté proběhla před Klinkou další mela, během které byl nejdůraznější domácí Král a stav byl 4:7. Zbytek druhé třetiny patřil Kopřivnici. Během přesilovky prostřelil Vávra a několik chvil poté se prosadil Zátopek na 6:7.

Poslední třetina začala opatrně. Dlouhých 10 minut byli golmani obou celků zaměstnáváni, ale oba svůj tým drželi zuby nehty. V 11. minutě vyslal Soukal podél mantinelu Kostelníka do útoku, který nádhernou bombou do vinklu vyrovnal na 7:7. Tlak byl vyvíjen Kopřivnicí a domácí spíše bránili. Celý kopřivnický tým se navzájem hecoval. Tři minuty před koncem se Šimíčkovi podařilo typicky utéct úplně všem a zastavila ho až rozhodující branka na 8:7. Zbytek zápasu už jen Vikingové úspěšně čelili přesile 6 proti 5 a zaslouženě si tak vezou 3 body.

Až na ospalý start to bylo super. Kdybychom v první třetině proměňovali to, co jsme měli, nemuseli jsme se tak trápit. Zbytek zápasu jsem byl velmi spokojen. Na klucích byla vidět dravost, chtíč, ale hlavně úspěšné kombinace a konečně taky více střel. Jsme rádi za 3 body a věřím, že s takovým nasazením nám to půjde mnohem lépe. Doplnil k utkání trenér Milan Uvíra.