942
3076
109290

Muži po nevydařené poslední třetině prohráli s Letkou

Mužům to doma nevyšlo ani na čtvrtý pokus. Přes velmi dobrý a koncentrovaný výkon v první a druhé třetině, kdy se dokonce Vikingové dostali do vedení 2:1 nakonec nezvládli závěrečnou třetinu a podlehli Letce 2:5.

FBC Vikings Kopřivnice B x FBC Letka C 2:5 (0:1, 2:1, 0:3)

Vikingové naskočili do zápasu velice aktivně a v úvodních minutách hosty k ničemu nepustili. Do nadějných situací se postupně dostali Vávra, Opatřil a Kostelník. Ve všech případech však chyběla přesnost nebo razance. Na začátku 13. minuty Letka rychle zakombinovala na středu hřiště a před bránu se dostal nepokrytý Toman, který otevřel skóre zápasu. Hosté ožili a hra se vyrovnala, ale žádný tým už se v první části neprosadil.

Ve druhé části se vikingové snažili aktivně zavírat střed hřiště a po několika příležitostech se to začalo vyplácet. Ve 24. minutě srovnal Lukáš Vávra a o 4 minuty později po velmi hezké akci dorazil míček do brány hrající trenér Milan Uvíra. Kopřivnice byla opět aktivnější a dalších minutách dostala výhodu přesilové hry, ve které měl největší příležitost Soukal. Hosté se ubránili a v 34. minutě po hezké akci Klemense srovnali. Za vyrovnaného stavu 2:2 se šlo do kabin.

V úvodu třetí části přišla zbytečná ztráta míčku na polovině soupeře, kterou hosté využili a po rychlé kombinaci Hubl nekompromisně potrestal. Vikingové se snažili srovnat, ale Fučík byl v bráně bezchybný. Ve 46. minutě Uvíra po ztrátě míčku zbytečně fauloval na útočné polovině. Letka dostala výhodu přesilové hry a po 30 vteřinách se nekompromisně prosadil Kahánek. Poslední úder dostala kopřivnická obrana v 59. minutě, kdy se po rychlém protiútoku prosadil Hranický. Vikingové zareagovali otevřením hry a připravili si několik šancí, všechny výborný Fučík pochytal. S přibývajícími minutami domácím začali docházet síly a kvalitní soupeř si už vedení pohlídal 2:5.

"Dnes rozhodla produktivita, hráli jsme od začátku aktivně a koncentrovaně, Letku jsme přestříleli, ale z úvodního snad 13 minutového tlaku jsme nedokázali vstřelit gól. Dokonce jsme museli dotahovat. Ve druhé třetině jsme zápas otočili a z následného tlaku jsme mohli vedení navýšit. Nepovedlo se a Tadeáš Klemens srovnal. Ve třetí části přišly dvě individuální chyby, po kterých se soupeř uklidnil a na obrat už jsme prostě a jednoduše neměli sílu. Každopádně jsem rád za převedenou hru v 10 lidech a musím pochválit Honzu Klinku, který nás vzadu opět podržel." Dodal k utkání zaskakující trenér Filip Bordovský

Kompletní výsledky Národní ligy naleznete zde.