2249
2737
109290

Ostudný výkon na domácí palubovce

16.11. si do Kopřivnice, v rámci 10. kola, našel cestu Spartak Hluk. Přes pro Kopřivnici líbivé první dvě třetiny se soupeři podařilo ze stavu 7:2 otočit na 7:10 ve svůj prospěch. To vše proběhlo ve 3. třetině, proto hosté slaví a domácím zbyly jen oči pro pláč.

FBC Vikings Kopřivnice – FBK Spartak Hluk 7:10 (2:1, 5:1, 0:8)

Absolutně nikdo netušil, jak skončí, tak skvěle otevřený zápas. Utkání odstartoval Vávra a hned po něm dorážel Žáček. Hosté, kteří byli pouze v 10 ti lidech se pokoušeli snížit čekáním na chyby na domácí třetině, nebo častými náhozy před Klinku. Téměř vše bylo úspěšně ubráněno, až na jedinou akci půl minuty před první sirénou, kdy Krchňáček upravil na 2:1.

Ve druhé třetině postrašil Janča gólem na 2:2. Od té doby, až po konec druhé části, byli na míčku pouze Vikingové a všechny góly byly v jejich prospěch. Domácím se podařilo hosty přehrávat a mnohdy i krásnými kombinacemi se dopracovali až na „pohodových“ 7:2.

Tato třetina byla určitě jednou z nejkatastrofičtějších vůbec. Vikingové přestali hrát a měli v hlavě pouze ten „pohodový“ náskok 7:2. Soupeř začal hrát a Kopřivnice přestala. Nedůraz v bránění, nedůraz v osobních soubojích, nedůraz před Klinkou a hlavně, hosté začali více běhat. Samotná Kopřivnice se nestačila divit tomu, že během 20 ti minut 8x inkasovala a ani jednou s tím nedokázala nic udělat. Naprosté odevzdání zápasu a důvod, proč si Vikingové tyto 3 body nezasloužili.

V první a druhé třetině jsme měli ze hry více, než soupeř. Do třetí části jsme šli o 5 gólů lehčí. Veliká škoda, že si někteří hráči mysleli, že je zápas vyhraný. Všechno jede dál a nám nezbývá nic jiného, než se z toho poučit a doufat, že se taková katastrofa už nikdy nestane. Doplnil k utkání trenér Milan Uvíra.