2249
2737
109290

Muži v Pelhřimově neuspěli

V 11. kole cestovali Vikingové až do dalekého Pelhřimova, kde nastoupili proti domácímu Spartaku a opět předvedli neuvěřitelný výkon v obraně i v útoku. Pelhřimov si postupně vypracoval sedmibrankového vedení, o které se ovšem bál až do poslední vteřiny, protože kopřivničtí  se v poslední desetiminutovce probrali z letargie a mohutným finišem náskok postupně stahovali až na konečných 9:8.

Spartak Pelhřimov x FBC Vikings Kopřivnice 9:8 (3:0,4:1,2:7)

Vikingům se úvodní třetina moc nepovedla. Hned první střela domácího obránce Zrzavého zapadla za záda bezmocného Klinky. Proti další šanci se Klinka vyznamenal, ale nestačil už na teč Blažka. Postupně se osmělili i kopřivničtí, ale měli problém s koncovkou a taky gólmanem Tvrdým. Na konci třetiny přidal třetí branku domácích Běhounek.

Druhá třetina začala velkou šancí vikingů, zakončení z úhlu si ale domácí brankář pohlídal a těsně vedle brány skončila i další střela. Růžky pak vystrčili taky domácí, Hendrychovi ale střela od mantinelu sjela a Knězů trefil jen ruku brankáře Klinky. Hra se pak na čas uklidnila. Hosté hrozili z brejků, domácí se naopak snažili dostat do šancí rozvážnou rozehrávkou. Hendrych a Brothánek v rychlém sledu navýšili náskok domácích. Tenhle gól ale Vikingy nepoložil, při odloženém vyloučení snížil Kubátko. Za domácí odpověděl prudkou ranou Vlach a na konci třetiny také Šulc.

Do poslední třetiny nastoupili kopřivničtí s odhodláním zvrátit nelichotivý výsledek. Opatřil snížil na 5:2 a Vikingové pak Spartakovce přimáčkli. Paradoxně se však dvakrát po sobě prosadili domácí. Poslední desetiminutovka už patřila Kopřivnici. Ke vzdálenější tyčce se trefil Kostelník a po něm i Vávra. Domácí nevyužili ani nájezd a to vikingy pořádně nakoplo a po druhé brance Opatřila už to bylo jen o čtyři. A aby toho nebylo na nervy domácích fanoušků málo, hned po něm se přihlásil hlasitě ke slovu Lichnovský, který za tři a půl minuty nasázel hattrick a přiblížil Kopřivnici na rozdíl jediné branky! Následně zkusili Vikingové power play, ale tři body už pelhřimovští florbalisté uhájili.

Komentář trenéra Adama Lichnovského: "Začátek zápasu se nám vůbec nepovedl a dostávali jsme zbytečné góly, do třetí třetiny jsme šli s tím, že zápas musíme otočit a to se nám dařilo, jenže jsme to bohužel do vítězného konce nezvládli".