2249
2737
109290

Muži zlomili domácí kletbu!

Konečně! Nové trenérské duo Fojtík - Uvíra dovedlo muže k prvnímu domácímu vítězství a to především díky zlepšené obraně. Vikingové před slušně zaplněnou Vikings arénou porazili Opavu 6:3 a snížili manko na osmou příčku, zaručující účast v play off, na pouhé tři body.

FBC Vikings Kopřivnice - S.K. P.E.M.A. Opava 6:3 (2:0,1:1,3:2)

Zápas sotva začal, když se ozvala poprvé píšťalka rozhodčího. Za sekání byl vyloučen Lichnovský. Hosté s přesilovkou nenaložili příliš dobře a tak udeřilo na druhé straně. Krásnou střelou do šibenice otevřel skóre v 10. minutě Vávra a poslal Kopřivnici do vedení.  Stejný hráč se prosadil i v poslední minutě první části a Vikingové šli do šaten s dvoubrankovým náskokem.

Na začátku druhé části byli aktivnější domácí. Ve 27. minutě připravil Opatřil vyloženou šanci Vávrovi a ten dovršil čistý hattrick. Tempo se uklidnilo a do šancí se začala dostávat i Opava. Ve 38. minutě se na středu uvolnil Kostolány a přesnou střelou k levé tyči snížil. Ještě před sirénou si po faulu Mazura zahráli přesilovku i domácí. Střelám Vikingů chyběla přesnost nebo razance a tak se početní výhoda dohrávala na začátku poslední části.

Gólman Novák hosty podržel a kopřivničtí výhodu nevyužili. Naopak Opava se dostala na koně a začala kousat. Ve 44. minutě se podruhé v utkání prosadil Kostolány a ve 47. minutě srovnal Kocúr, když nekompromisně zužitkoval volný úder. Naštěstí se Vikingové dokázali rychle vzpamatovat. Dopředu je hnali i fanoušci, kteří navštívili zápas v hojném počtu. V 50. minutě vrátil Vávra domácím vedení po krásné individuální akci, když nejprve obešel obránce a v zápětí si poradil i s bezmocným opavským brankářem. Vedení Vikingy uklidnilo a brzy přišel další úder, když se v 52. minutě prosadil Kostelník. Opava se snažila, ale Klinka byl v bráně velice pozorný. V poslední minutě hosté ještě zkoušeli hru bez brankáře, ovšem Lichnovský dlouhým lobem pečetil na konečných 6:3.

Komentář trenéra Uvíry: "Zápas se nám povedl díky skvělé obraně, soupeře jsme moc nepustili ke střelám a hráči skvěle blokovali. Velmi dobře se předvedl i junior Honza Monsport. Příští týden musíme formu potvrdit proti Třebíči".

Kompletní výsledky Národní ligy najdete zde.