2144
102636

Po Opavě padla v Kopřivnici i Třebíč!

trebic 01

Vikingové zvládli další domácí zápas a smazali bodové manko na play off. Vítězství to ale rozhodně nebylo jednoduché. Třebíč předvedla, že florbal hrát rozhodně umí a dokonce šla v úvodu utkání do vedení. Zápas se Vikingům podařilo zlomit ve druhé třetině, kdy dokázali být v útoku produktivnější než hosté a odskočili na dvoubrankový rozdíl. Do zápasových statistik se mimo jiné zapsala i nová posila kopřivnického klubu 26-letý David Matúš, který se uvedl jedním přesným zásahem a uzavřel zápasový účet na konečných 8:4 pro Vikings.

FBC Vikings Kopřivnice - Snipers Třebíč 8:4(1:1,4:2,3:1)

První třetina byla na branky chudá a každý ze soupeřů zaznamenal jeden přesný zásah. Skóre otevřel ve 4. minutě třebíčský Bláha, který pohotově dorazil míček, který Klinka neudržel pod nohama. Za domácí stovnal nekompromisní střelou Kostelník v 16. minutě. Kopřivnický gólman Klinka předváděl vynikající zákroky a nic na tom nezměnil ani třebíčský Mátl, který jel v poslední minutě trestné střílení.

Ve druhé části Kopřivnice zápas otočila. Hned v úvodu se trefil Baďura a ve 23. minutě bylo ještě veseleji. V oslabení utekl Lichnovský a přesným zásahem uklidnil domácí lavičku. Na 4:1 zvyšoval tvrdou střelou v početní výhodě Šimíček. Ve 30. minutě se po hezké a rychlé kombinaci prosadili hosté. Nikým nehlídaný Dlabač skóroval z velkého brankoviště. Domácí odpověděli ve 39. minutě, když si první přesný zásah připsal Vávra. Jenže než hlasatel ohlásil jméno úspěšného střelce, Homolka uzavřel účet druhé části na 5:3.

Na začátku poslední části se domácí zmobilizovali k větší aktivitě. Hosté tlak neustáli a faulovali. Druhou přesilovku v utkání zužitkoval  ve 48. minutě Kostelník. Krizovou chvíli si Vikingové prožili během vyloučení Lichnovského. Snajpři však nemířili přesně a domácí se ubránili. Po dalším faulu hostů bylo v 53. minutě nařízeno trestné střílení. Exekutor Vávra si s Bazalou doslova pohrál a bezpečně zvýšil na 7:3. O minutu později za hosty korigoval Štveráček. Jeho střelu Klinka vůbec neviděl. V 56. minutě na konečných 8:4 pro domácí pečetil David Matúš, který hrál svůj první zápas v kopřivnickém dresu a za svou aktivitu v utkání si branku rozhodně zasloužil.

Komentář trenéra Uvíry: "Zápas se nám povedl, ale stále je co zlepšovat. Hlavně v rozehrávce. Hráli jsme dobře v obraně a soupeře jsme nepouštěli do vyložených šancí".

Kompletní výsledky Národní ligy najdete zde.