Muži vezou z Hranic jeden bod!

V letošním posledním utkání v Hranicích byli muži úspěšní jen částečně. Utkání začalo lépe pro domácí, kteří se dostali do dvoubrankového vedení. Vikingové se probudili ve druhé části, kdy otáčeli na 2:3. Hranice si pak vzaly na krátko vedení zpátky, ale ještě do druhé pauzy kopřivničtí florbalisté srovnali. Vyrovnaná byla i poslední třetina, ve které přidali oba aktéři po jedné brance a rozhodnout se muselo v prodloužení. V nastavení byli odvážnější domácí, riskovali při hře bez brankáře a zaslouženě si vystřelili bonusový bod.

FBC Hranice x FBC Vikings Kopřivnice 6:5p (2:0, 2:4, 1:1, 1:0)

První část hry předvánočního utkání patřila domácímu týmu, který tak potvrzoval svou pozici v tabulce. Do utkání jsme vstupovali defenzivně s úkolem otupit počáteční aktivitu soupeře. Hranice se snažily určovat tempo hry a přesouvat kombinaci do našeho pásma. To se také domacím dařilo a výsledkem bylo několik závarů před brankou Honzy Klinky. Vyústěním aktivity domacích byla inkasovaná první branka, která padla v 7. minutě utkání a dvě hry v oslabení v rozmezí necelých pěti minut. Ve druhém oslabení, které probíhalo před koncem třetiny jsme navíc inkasovali druhou branku a do šaten se tak šlo za stavu 2:0 pro domácí.

Do druhé části jsme nastupovali pouze na dvě útočné pětky a se snahou o aktivnější defenzívu. Obraz hry se pomalu začal měnit a srovnávat. Výsledkem naší aktivity byla první přesilová hra, kterou v probíhající 25. minutě využil Adam Lichnovský, stav 2:1. O necelou minutu později pohotově srovnal David Matúš na 2:2 a začínalo se od nuly. Vyrovnání nám přineslo psychickou vzpruhu, kterou ve 29. minutě individuálně využil Daniel Opatřil, který kličkovanou mezi třemi hráči a střelou pod horní tyč obrátil skóre na 2:3. Hranice však nepřestávaly hrát a ve 32. minutě nejprve srovnaly na 3:3. O necelé tři minuty později pak opět otočily vývoj utkání ve svůj prospěch, a to na 4:3. Konec druhé třetiny však patřil nám, kdy nejprve domácí obránce odpaloval míček z brankové čáry a pak pěknou střelou ze střední vzdálenosti srovnal Tadeáš Strnad na 4:4. Za tohoto stavu skončila i druhá část.

Ve třetí části jsme chtěli především zachovat nastavené tempo hry a pokusit se z Hranic odvézt body. Hra byla vyrovnaná s šancemi na obou stranách. Vyrovnaný stav utkání vydržel až do 56. minuty, kdy se prosadili domácí, když proměnili přihrávku na neobsazeného hráče do přebrankového prostoru, stav 5:4. Po obdržené brance jsme začali soupeře aktivně napadat, což v 57. minutě zúročil svou druhou brankou v utkání  David Matúš a uzavřel tak skoré základní hrací doby na 5:5.

O bodu navíc tak muselo rozhodnout prodloužení. Prodloužení probíhalo v režii domácích, protože byli odvážnější a při hře tři na tři využívali hry bez brankáře. V 65. minutě si tak bod navíc vystřelili domácí. Stav 6:5p.

V první části byli domácí lepší, ve druhé a třetí se jednalo o vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách.

Kompletní výsledky Národní ligy najdete zde.