Vikingové na lídra Národní ligy těsně nestačili!

tr01V sobotním zápase Národní ligy nastoupili Vikingové proti brněnskému TROOPERS. Vedoucí celek soutěže začal aktivně a otevřel skóre zápasu. Muži brzy srovnali a byli více než vyrovnaným soupeřem. Kritickou pasáží zápasu byla pro Vikingy prostřední část, ve které třikrát inkasovali. V závěrečné třetině muži hosty přitlačili, ale na srovnání to už nestačilo a Troopers si za výhru 6:7 odváží z Kopřivnice všechny body.

FBC Vikings Kopřivnice - TROOPERS 6:7 (1:1,0:3,5:3)

Zápas odstartoval ve svižném tempu a hned od prvních minut bylo jasné, že bude záležet hlavně na formě brankářů. Čisté konto udržel domácí Klinka do 6. minuty, kdy se poprvé v zápase prosadil Gregor. Vikingové se probrali k životu a začali ostřelovat bránu hostů. Prosadit se jim podařilo ve 14. minutě, když Šimíček proběhl kolem pravého mantinelu a přesnou střelou k tyči srovnal. Další nápor hostů Vikingové ustáli a do šaten se šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Druhá část začala v poklidném tempu, než z nenápadné střely Vávra orazítkoval tyč. Vzápětí se z protiakce prosadili hosté a vzali si zpátky vedení v zápase. Vikingové tlačili, ale všechny šance skončili na perfektním výkonu brankáře Chrásta nebo na brankové konstrukci. Hosté byli produktivnější a do konce druhé části ještě dvakrát potrestali zaváhání domácích.

Do závěrečné části šli Vikingové s nadějí obrátit nepříznivý stav utkání a hned po 4 minutách hry bylo srovnáno, jelikož se prosadili Kostelník a hned z druhého střídání Vávra. Brněnští se ale nenechali zaleknout a za dvě minuty měli vedení opět na své straně. Vikingům se naskytla i možnost přesilové hry, jenže tu nedokázali zúročit. Naději dala domácím útočná dvojice Opatřil – Vávra, kteří dvěma přesnými trefami snížili opět na rozdíl jedné branky, jenže 3 minuty před koncem Brno opět odskočilo. Domácím se naskytla ještě možnost trestného nájezdu, ale Vávra šanci snížit neproměnil. Minutu před závěrečným hvizdem zkusili Vikingové hru bez brankáře a v té se podařilo korigovat na konečných 6:7 Opatřilovi.