• header_vikings_2017_10.png
  • header_vikings_2017_05.png
  • header_vikings_2017_04.png
  • header_vikings_2017_03.png
  • header_vikings_2017_09.png
  • header_vikings_2017_07.png
  • header_vikings_2017_08.png
  • header_vikings_2017_02.png
  • header_vikings_2017_06.png
  • header_vikings_2017_01.png

Děkujeme za podporu:

Hledat na webu:

Počítadlo:

3479268
Dnes
Včera
Minulý měsíc
280
4553
164408

Florbalové linky:

Přihlášení:

FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

Nová hala v Horní Suché přinesla Vikingům štěstí

Muži doslova vydřeli důležitý zápas v Horní Suché a opět se vrátili do elitní osmičky. Utkání hubené na branky otevřeli ve druhé třetině domácí. Za vikingy srovnal ve třetí části Lichnovský a vítěznou branku vsítil v 57. minutě bojovník Kubátko.  Zápas se odehrál ve zcela nové sportovní hale Na Císařství, kde se Vikingové budou určitě rádi vracet.

Konec základní části se rychle blíží a kopřivničtí florbalisté musí bodovat i v dalších zápasech. Již příští sobotu vyzvou ve Vikings Aréně tým Aligators Klobouky.

FbK Horní Suchá - FBC Vikings Kopřivnice 1:2 (0:0,1:0,0:2)

Úvodní buly vyhráli domácí a hned v prvních minutách musel Klinka likvidovat dvě nebezpečné střely a třetí skončila dokonce na břevně. Vikingové se probrali a hra se postupně vyrovnala. Do nadějné pozice se dostal Soukal, jenže střela byla zblokovaná a tak se skóre neměnilo. Kopřivnici se nabídla výhoda přesilové hry, jenže prosadit se stále nedařilo, hlavně díky pevné obraně domácích. Po vypršení trestu se hrálo ve vysokém tempu a oba týmy se snažily otevřít skóre zápasu, ale gólmani byli proti a do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé části vlétli Vikingové po hlavě, hned ze startu se usadili na polovině soupeře a ostřelovali bránu Horní Suché ze všech pozic. K prolomení obrany to však nevedlo a tak se dostala do hry i Horní Suchá, která po faulu Lichnovského využila svou první přesilovou hru a v polovině zápasu se dostala do vedení. Do konce třetiny se hrálo vesměs nahoru dolů, šance byly vidět na obou stranách hřiště ale ke změně stavu již nedošlo.

Závěrečná část zápasu ukazovala hned od startu, že se Vikingové nehodlají vzdát a vzestupným výkonem se dostávali blíže ke svatyni domácího Plíhala. Po dvou minutách hry bylo jasné, že se čisté konto přidělovat nebude a Vikingové mohli slavit. Ze středu hřiště po přihrávce Kresty propálil obranu Horní Suché kapitán Lichnovský a začínalo se znova. Hra se přiostřila a oba týmy se hnaly za další brankou, jenže brankáři vytahovali perfektní zákroky nebo vše odpracovala bezchybná obrana a vypadalo to na dělbu bodů. Tento stav vydržel do 57. minuty, kdy celý tento scénář změnil Kubátko. Umístěním Opatřilovy střílené nahrávky nad rameno Plíhala přiblížil Vikingy k vytoužené výhře. Domácí ještě zkoušeli hru bez brankáře, ale Vikingové už chybu nedopustili a po heroickém výkonu si odváží 3 body a jsou zpátky ve hře o playoff.

Kompletní výsledky Národní ligy nejdete zde.

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.

verze pro mobil | standardní verze