Muži pokračují na vítězné vlně!

aligators001Vikingové v sobotu večer dokázali navázat na předchozí výhru v Horní Suché. Ve Vikings Aréně porazili Aligators Klobouky 2:0 a bodově se na ně dotáhli.  K vítězství Kopřivnici nasměroval veterán Jakub Kresta, který se trefil hned dvakrát v prostřední části a dvoubrankové vedení si už vikingové s přispěním bezchybného výkonu brankáře Honzy Klinky pohlídali.

FBC Vikings Kopřivnice - Aligators Klobouky 2:0 (0:0.2:0,0:0)

Již po úvodním buly se zápas nesl ve velmi poklidném tempu. Kopřivnice byla mírně lepší. Měla více šancí a předváděla techničtější hru, což ovšem k žádnému gólu zatím nevedlo. Hosté začali cenit zuby až po několika neúspěšných šancích Vikingů. Od tohoto okamžiku byla hra velice vyrovnaná. V závěru první části si Kopřivnice zahrála přesilovou hru, která byla na pohled velmi příjemná, ale bezbranková.

I začátek další třetiny byl velmi opatrný, jelikož byl stav stále 0:0. Skóre otevřel ve 23. minutě Kresta, který na Rychlého vyslal střelu s překvapením. Po tomto gólu se tempo hry výrazně zrychlilo, což vyústilo v další přesilovku pro domácí.Během té se kopřivnickým moc dobře nevedlo. Hosté se ve vlastním oslabení snažili dostat do brejku, což musel hasit Lichnovský za cenu trestného střílení. Klinka si však svou komfortní zónu narušit nenechal.Půl minuty před koncem se ke slovu dostal opět Kresta a střelou z první navýšil na 2:0.

Po prvních pěti minutách 3. třetiny měli hosté velkou šanci snížit, jelikož Kopřivnice faulovala. Domácí ale své oslabení zvládli úspěšně. Hosté nepolevovali a snažili se zápas víc a víc zdramatizovat. Zde nutno vyzdvihnout stoprocentní výkon Klinky. V závěru utkání Aligátoři odvolali brankáře, ale obrana Vikingů jim toho už moc nedovolila.

Kompletní výsledky Národní ligy najdete zde.