1259
2536
71805

Ani ve druhém utkání muži na Letku nestačili!

K sobotnímu zápasu Národní ligy odjížděli Vikingové po dvou předchozích výhrách v dobré náladě a s cílem vybojovat nějaké body. Od úvodních minut to bylo vidět i na hřišti a po brance Soukala se Kopřivnice dostala do vedení. Zbytečné vyloučení za pozdní příchod z přestávky nastartovalo Letku k obratu. Vikingům se pak doslova rozpadla obrana a domácí jim nasázeli celkem 8 gólů. V poslední části se Kopřivnice přece jen zvedla, ale stačilo to pouze na snížení na konečných 9:5.

FBC Letka - FBC Vikings Kopřivnice 9:5 (0:1,8:1,1:3)

V první třetině byl brán zřetel zejména na obranu a zodpovědnou rozehrávku obou týmů. Až na pár střel se na hřišti nic dramatického nedělo. V desáté minutě si po faulu Westa zahráli Vikingové přesilovku. Ta však domácím nedělala sebemenší problém a s přehledem ji ubránila. V závěru první části byla hra viditelně impulzivnější. Jako první vstřelili gól Vikingové, konkrétně Soukal z půli hřiště.

Úvodem druhé třetiny byla domácím umožněna přesilová hra, z důvodu pozdního příchodu Vikingů na hřiště. Letka toto zbytečné oslabení kopřivnického celku využila hned po 19 sekundách. To domácí nastartovalo a kopřivnickým začalo být horko. Letka kontrolovala téměř všechny pohyby míčku a diktovala tempo hry. Během druhé třetiny domácí odskočili mílovým krokem do stavu 2:8.

Hned ze začátku třetí části Letka přidala svůj 9. gól. Na ten zareagoval Opatřil snížením na 3:9. Domácí byli s pohodlným náskokem a jejich střelecká aktivita se začala uklidňovat. Vikingové začali aktivněji napadat a snažili se zápas zvrátit. Jiskřičku naděje dodal svému týmu Lichnovský, který během minuty vstřelil 2 branky. Bohužel se však smolná druhá třetina dotáhnout nepodařila a Letka vítězí 5:9.

Kompletní výsledky Národní ligy najdete zde.