489
1106
71805

Muži porazili Pelhřimov a proklouzli do play-off!

V sobotu Vikingové po několika letech přivítali florbalisty z města rekordů a měli jim rozhodně co vracet. V Pelhřimově muži prohráli o jedinou branku 9:8. V tomto utkání byli kopřivničtí florbalisté šťastnější a těsnou porážku Spartaku oplatili. Po nervy drásající koncovce Vikingové zvítězili 7:6 a zajistili si účast v letošním play- off Národní ligy.

FBC Vikings Kopřivnice – Spartak Pelhřimov 7:6 (4:2,3:1,0:3)

Zápas začal v Kopřivnické Vikings Aréně z obou stran opatrně. Nicméně, hned první šance hostů byla gólová. Fučík našel Kociána a ten poslal Pelhřimov do vedení. To jim ale dlouho nevydrželo, Vikingové využili první přesilovou hru a z dorážky srovnával David Matúš. Vyrovnání domácí nakoplo, což potvrdil druhým gólem Zátopek a aby toho šoku nebylo málo, za pár vteřin po něm navýšil vedení Lichnovský. Spartak se oklepal a po druhém gólu Kociána byl domácím opět na dostřel. Ani tenhle stav ale nevydržel, druhou branku přidal opět David Matúš a v hale bylo zase veseleji. Na druhé straně pak Klinka pochytal několik slibných šancí Spartaku a do šaten se tak šlo za stavu 4:2 pro domácí.

Druhá třetina začala pro Vikingy výborně a už ve druhé minutě tahali hosté míček z branky, když se do levé šibenice trefil Opatřil. Vzápětí vyvedl z klinické smrti Spartakovce Sláma, který zužitkoval nahrávku Knězů. Modrožlutí pak Vikingům zatápěli, mačkali je, ale k vážnému ohrožení Klinky se pořádně nedostali. Střelecké trápení mohli prolomit při vyloučení Opatřila, ale trefili jen břevno. To domácí měli mušku o dost přesnější. Ránu do pelhřimovského vazu zasadil dovršeným hattrickem Matúš a ještě více na kolena je na konci třetiny srazil Opatřil.

Třetí třetinu začali Vikingové na míčku a hosty drželi od své svatyně co nejdál. Čas neúprosně běžel a vytoužené vítězství se přibližovalo. Dlouhé minuty se tak kromě pěkné střely domácího Jahody nic moc nedělo. Spartak se v polovině třetiny přehoupl z obrany do útoku a přece jen se podařilo skórovat. V rychlém sledu se prosadil už potřetí Kocián, na kterého bleskově navázal Brothánek. Po této brance domácí znejistili a museli se uklidnit oddechovým časem. Ten sice pomohl, ale tlak Spartaku narůstal a ještě více ho svým dalším zářezem zesílil Kocián. Do konce zbývalo necelých 40 sekund a domácí byli odhodlaní vítězství udržet. To se nakonec povedlo a Vikingové tak mohou jedno kolo před koncem slavit jistotu letošního play-off.

Kompletní výsledky Národní ligy najdete zde.