2566
4137
107416

PRVNÍ MISTROVSKÉ UTKÁNÍ MUŽŮ A POUZE ZA BOD

Po skoro roce nucené pauzy se opět naplno rozjela Národní liga mužů. V sobotním utkání jsme na domácí palubovce přivítali odvěkého rivala z Ostravy, mužstvo MVIL.

Historicky každé utkání s tímto soupeřem je charakteristické vysokým nasazením a fyzickou hrou plnou osobních soubojů.

FBC Vikings Kopřivnice - 1. MVIL Ostrava 6:7 p (3:1,2:3,1:2,0:1)

První třetina začala ve vysokém tempu s šancemi na obou stranách. Na první branku tohoto utkání diváci nemuseli dlouho čekat, protože již ve probíhající čtvrté minutě se z přesilového hry prosadil Jan Toman a stav byl 1:0. Druhou brankou do sítě soupeře navázal v probíhající desáté minutě pěknou individuální akcí junior Vítězslav Križ a stav byl 2:0. Po sérii šancí na obou stranách se po dobře sehrané standartní situaci na konci třinácté minuty trefil Lukáš Herblich a my soupeři odskočili na 3:0.

Odpověď soupeře přišla v sedmnácté minutě, kdy Matěj Sokol snižoval na 3:1. Takto se šlo i do šaten.

Do druhého dějství jsme chtěli vstoupit především s kvalitní obrannou hrou a cílem nepustit Ostravu do hry. Opak byl pravdou a již po dvanácti sekundách Ostrava zásluhou druhé branky Matěj Sokola korigovala na 3:2. Naštěstí, odpověď na tuto kontaktní branku našel v dvacáté páté minutě dorážkou z předbrankového prostoru Mojmír Jahoda a my tak soupeři odskočili opět na rozdíl dvou branek, stav 4:2. Ve dvacáté šesté minutě byla situace ještě radostnější, protože na Mojmíra Jahodu navázal Jiří Toman a my se ujali tříbrankového vedení, stav 5:2. Zlomový moment této třetiny a vlastně celého utkání přišel na začátku dvacáté deváté minuty, kdy byl na pět minut vyloučen domácí obránce Jan Monsport. Ostrava přesilovku využila, a to hned dvakrát. Nejprve ve třicáté minutě snižoval Adam Tesárek na 5:3. Na konci třicáté třetí minuty pak Jan Lacina korigoval pouze na rozdíl jediné branky, stav 5:4. Za tohoto stavu se odcházelo i do šaten.

Třetí třetina se nesla ve znamení přesilových her, respektive her v oslabení na obou stranách. Další využitou přesilovou hru domácích zařídil nekompromisní střelou junior Robert Socha a my soupeři odskočili opět na rozdíl dvou branek, stav tedy 6:4. Ovšem, odpověď ze strany soupeře na sebe nenechala dlouho čekat a již o patnáct vteřin později koriguje opět na rozdíl jediné branky Jan Adamík, stav 6:5. Poté následovala domácí nevyužitá přesilová hra pět na tři, kterou jsme i přes mnoho střeleckých příležitostí neproměnili, a tak na konci čtyřicáté deváté minuty bylo skóre beze změny, stále 6:5. V poslední desetiminutovce pokračovalo vylučování na obou stranách, nejprve na straně domácích a pak také dvakrát na straně soupeře. To zásadní ale přišlo koncem padesáté čtvrté minuty, kdy se soupeři po chybné rozehrávce domácích podařilo vyrovnat, a to zásluhou Radima Valigůry, stav 6:6. Do konce utkání se již skóre nezměnilo, a tak se šlo do prodloužení.

Do prodloužení jsme vstupovali s výhodou skoro dvouminutové přesilové hry. Prodloužení se nám i přes početní výhodu nepovedlo. Navíc, v končící šedesáte první minutě se místo zužitkování naši početní převahy ze skrumáže na středu našeho obranného pásma trefuje svou druhou brankou v utkání Jan Lacina a posílá bod navíc do Ostravy. Konečný stav je tak 6:7 po prodloužení pro Ostravu.

Hodnocení trenérů: Konečně plnohodnotné utkání ve vysokém tempu. Dobrý vstup do zápasu a vyhraná první třetina. Po většinu zápasu jsme soupeři neustále gólově odskakovali, ale potřebujeme ještě větší produktivitu v koncovce. Zbytečně jsme soupeře dostali zpátky do hry pětiminutovou přesilovou hrou, kdy nám vsítil dvě branky. Musíme zapracovat na proměňování vyložených šancí a vyvarovat se zbytečnému vylučování.