3348
164408

Muži v Hluku prohráli až v prodloužení

FBC Spartak Hluk - FBC Vikings Kopřivnice 5:4p (1:1; 2:3; 1:0; 1:0)
V sobotu 18.9.2021 jsme zajížděli k druhému mistrovskému utkání tohoto ročníku a to na půdu FBC
SPARTAK HLUK.

V první třetině jsme chtěli vyjít především s dobře organizované obrany s možností přechodu do
rychlého protiútoku. Oba celky se opíraly o spolehlivě chytající brankáře a zabezpečenou obranu.
Skóre se měnilo v probíhající 11. minutě, kdy nás do vedení poslal Lukáš Vávra, stav 1:0. Naše vedení
vydrželo do konce 19. minuty, kdy srovnával Martin Krchňáček na 1:1. V první třetině se již nic
zásadního nezměnilo, po 20. minutách byl stav 1:1.
Vstup do druhé třetiny domácím vyšel na jedničku a minimálně prvních deset minut byli aktivnějším
týmem. To potvrdili také střelecky, a to, když se ve 26. minutě nejprve trefil Pavel Krchňáček a ve 28.
minutě Michal Kundrata, stav 3:1 pro domácí. Poté jsme redukovali sestavu na dvě pětky se záměrem
zvýšit naše tempo a aktivitu. To se také povedlo a již ve 31. minutě korigoval na 3:2 Jan Toman.
Koncem 35. minuty navázal Lukáš Vávra a bylo srovnáno na 3:3. V této části zápasu jsme byli zase
aktivnějším týmem my. Další branka v našem podání přišla z hole Kuby Kostelníka, který koncem 36.
minuty zařídil stav 3:4 v náš prospěch. Pro nás nejpovedenější část hry zakončil až hvizd rozhodčího.
Do šaten se tedy šlo za stavu 3:4 pro nás.
Do úvodu třetí třetiny jsme si chtěli přenést tempo, které jsme předváděli ve druhé polovině druhé
třetiny. Nám se i přes vytvořené šance nepovedlo soupeři odskočit, a proto domácí začínali stupňovat
tlak na naši branku. V 59. minutě domácí svůj tlak přetavili v branku, a to, když se po dorážce na
brankovišti trefil domácí Martin Krchňáček a srovnal na 4:4. V základní hrací době se již nic zásadního
nestalo a zápas šel do prodloužení.
V prodloužení, které se hraje tři na tři jsme zaváháním jednoho z našich obránců a jeho následným
vyloučením poslali domácí do přesilové hry čtyři na tři. Přesilová hra trvala pouhých padesát vteřin,
kdy domácí Vojtěch Duda zařídil druhý bod domácím. V zápase jsme tedy prohráli 5:4 v prodloužení.

Hodnocení trenérů: V Hluku to nemá žádný soupeř lehké. Specifická palubovka, ve třetí třetině únava
a hlavně opět nepovedená koncovka zápasu. Musíme koncovky utkání zvládat lépe, především pak
z obranné činnosti. Nesmíme „nevynucenými“ chybami zbytečně soupeře nepouštět do hry.