27550
3348
164408

Muži otočili utkání s Pelhřimovem!

Ve třetím kole Národní ligy hostila Kopřivnice tým z města rekordů Spartak Pelhřimov. Po nepříliš povedené první třetině Vikingové zabrali a poprvé v sezóně se radují z vítězství.

FBC Vikings Kopřivnice - Spartak Pelhřimov 8:5 (1:2,3:0,4:3)

Po dvou nepovedených utkáních jsme chtěli na domácí palubovce konečně naplno zabodovat. V úvodu první části se oba soupeři oťukávali a čekali na první chybu. První chybu jsme bohužel vyprodukovali my, a to když se po naší ztrátě koncem 5. minuty ze střední vzdálenosti trefil hostující Škoda, stav 0:1. Tento stav vydržel i přes zvyšující se tempo hry až do 15. minuty, kdy Vávra korigoval na 1:1. Nerozhodný stav však trval pouze 25 vteřin, kdy hostující Martínek zařídil Pelhřimovu vedení 1:2. Za tohoto stavu se šlo i do šaten.

Ve druhé části jsme byli donuceni i vlivem zranění Jirky Tomana korigovat sestavu na dvě formace. Od této chvíle jsme byli rozhodně aktivnější, měli více „breakových“ situací a větší produktivitu v zakončení. Srovnání přišlo z hole Kostelníka, který v končící 29. minutě prostřelil hostujícího brankáře, stav 2:2. V 31. minutě zařídil kapitán Kubátko dobrou souhrou prvního útoku vedení 3:2. Počátkem 40. minuty to byl opět dobře hrající první útok a jmenovitě Opatřil, který zařídil „gólem do šatny“ vedení 4:2. Takto skončila i druhá část.

Vstup do třetí části nám vyšel na výbornou, a to i přesto, že jsme hráli v oslabení. A to když se 5 vteřin před uplynutím trestu domácího Sochy pěkným únikem prosadil junior Michna, stav 5:2. Dále se ve 45. minutě opět trefuje Vávra a zajišťuje našemu celku vedení 6:2. Pelhřimov ovšem neskládal zbraně a v probíhající 52. minutě koriguje Vlach na 6:3. Soupeř se touto brankou začal nadechovat k závěrečnému tlaku, ale proti byl opět Vávra, který v 53. minutě svým „hattrickem“ zajistil vedení 7:3. V 57. minutě se navíc ze standartní situace trefuje Zátopek a zajišťuje 8:3 pro nás. Hosté již neměli co ztratit, proto šli do „power-play“, tedy hry bez brankáře. Pelhřimov tuto „power-play“ využil v 60. minutě, kdy Kocián korigoval na 8:4. Poslední slovo v utkání měl opět dobře hrající hostující Škoda, který proměněným nájezdem snížil na konečných 8:5.

Slovo trenérů: Konečně vyhraný zápas, který přinese potřebnou sebedůvěru a psychickou pohodu měnícímu se kádru mužů A. Zápas rozhodla 2. a 3. třetina a konečně proměněné rychlé protiútoky. Negativní je zranění dalších hráčů kádru mužů.