Druhý brněnský duel už za plný počet

V nedělním duelu proti záloze extraligových Bulldogs Brno již muži neponechali nic náhodě a v poklidu si dokráčeli pro vysoké vítězství 8:4. 4 kola před koncem základní části tak drží slušný 9-ti bodový náskok na druhý Rožnov.

Retro Bulldogs Brno B x FBC Vikings Kopřivnice 4:8 ( 0:1, 0:3, 4:4 ) (textový online)

Po včerejší jednobodové ztrátě s Gullivers si již kopřivničtí hráči nechtěli žádný bod sebrat a na jejich výkonu to šlo znát. Soustředěný a trpělivý výkon od první minuty, to byly hlavní trumfy, na které Bulldoci dlouho hledali recept. V první části se těsně před úvodní sirénou trefil nejlepší střelec Jan Matúš a Kopřivnice si přenesla těsný jednobrankový náskok do části druhé.

V té hru Kopřivnice zcela opanovala. Postupně se trefili Křižan, kapitán Bolom a Uvíra a tím si kopřivničtí vypracovali pohodlné čtyřbrankové vedení. Soupeři se podařilo prosadit až po dlouhých 43 minutách a snížil. Na tuto branku ovšem Kopřivnice reagovala dalšími dvěma trefami a 10 min. před koncem vedla 6:1. Soupeř se nevzdával a dvěma slepenými brankami snížil, ale Kopřivnice odmítla drama druhou brankou Opatřila na 3:7. I na tuo branku sice soupeř reagoval svou čtvrtou brankou, ale poslední slovo měl Tadeáš Klemens, který pečetil kopřivnické vítězství 4:8.

Kopřivnice se i přes drobné zaváhání ve včerejším zápase drží nadějné vedení v soutěži a 4 kola před koncem ji stačí k celkovému prvenství uhrát jediné vítězství.

"Tento zápas se zálohou Bulldogs jsme zvládli daleko lépe než ten včerejší proti Gullivers. Hráli jsme na balónku a soupeře jsme v podstatě k ničemu po celé dvě třetiny nepouštěli. Škoda pětiminutovky ve třetí části, kdy jsme laxním přístupem dovolili soupeři zkorigovat skóre." Doplnil k zápasu kapitán Jiří Bolom.

Kompletní výsledky 2. ligy mužů naleznete zde.