FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

Nepovedený víkend pokračoval v Přerově

Po včerejší prohře v Dubňanech sehráli dnes kopřivničtí hráči další zápas 2. ligy v Přerově. Bohužel střelecká a herní mizérie pokračovala i tam a prohra 5:2 tak byla pouze logickým vyústěním.

FBC Spartak MSEM Přerov x FBC Vikings Kopřivnice 5:2 ( 2:0, 0:1, 3:1 ) (textový online)

Zápas se Kopřivnice snažila hrát aktivně od prvních minut, ale první rána přišla po minutě a jedné vteřině, kdy Nekl prostřelil téměř z nulového úhlu Pinďáka a Přerov se ujal vedení. Aktivita byla jednoznačně na holích Kopřivnice, ale opět vázla koncovka. Soupeř se dostával na polovinu pouze dlouhými balóny nebo po chybách v rozehrávce. Po jedné takové se prohnal po mantinelu Nekl a mířil přesně. Za stavu 2:0 pro Přerov měla Kopřivnice šanci na snížení skóre s trestného střílení, ale Bolom na přerovského brankáře nevyzrál. Ani následná přesilovka nic kopřivnickým nepřinesla a tak Přerov v podstatě z minima vytěžil dvoubrankové vedení.

I ve druhé části pokračovala Kopřivnice v aktivní hře, ale Přerov pozorně bránil a kopřivničtí se dlouho nemohli prosadit. Ujala se až střela Matúše, který snížil na 2:1. Konec druhé části se nesl ve hře nahoru dolů a šance se střídaly na obou stranách, skóre se však neměnilo.

Těsný jednobrankový náskok držel Přerov i v poslední části, ale zřejmě klíčový okamžik přišel hned ve 2. min. Pinďák nezkrotil nahozený balónek u tyče a ten nakonec po dorážce skončil až v síti. Bylo to paradoxně v době, kdy opět Kopřivnice hrála a soupeř se jen bránil. Dvoubrankový náskok Přerov držel i další minuty a kopřivnická hra se začala pomalu drolit. Nadšeně bojující soupeř se stále více osměloval a výsledkem byla čtvrtá branka do sítě Kopřivnice. Do konce zbývaly 4 min. a bohužel v zápase na obrat již Kopřivnice neměla. Do branky šel proto Szczurek, ale i ten brzy inkasoval na 5:1. Slabou náplastí bylo alespoň snížení z hole Matúše, jediného dnešního kopřivnického střelce na konečných 5:2.

"Ani dnes se týmu příliš nedařilo. Mezihra byla celkem v pořádku, ale srážely nás laciné branky a chabá koncovka. Zjevně několik hráčů zcela opustila forma, kazíme triviální herní činnosti. Když se k tomu přidá střelecká nemohoucnost tak mám trošku strach, že procházíme mírnou krizí. Hráči zřejmě vidinou uspokojení z prvního místa a postupu do bojů o 1. ligu už nedávají hře to co by měli. Je to škoda, protože se blíží závěr soutěže a místo toho abychom se herně zvedali a byli namotivováni na play-up hledáme se a naše vyhlídky opravdu nevidím růžově." Doplnil k zápasu trenér Jehlár.

Kompletní výsledky 2. ligy naleznete zde.

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.