• header_vikings_2017_06.png
  • header_vikings_2017_10.png
  • header_vikings_2017_08.png
  • header_vikings_2017_04.png
  • header_vikings_2017_07.png
  • header_vikings_2017_05.png
  • header_vikings_2017_02.png
  • header_vikings_2017_09.png
  • header_vikings_2017_03.png
  • header_vikings_2017_01.png

Děkujeme za podporu:

Hledat na webu:

Počítadlo:

3133377
Dnes
Včera
Minulý měsíc
1180
3599
86879

Florbalové linky:

Přihlášení:

FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

V přestřelce Kopřivnice zdolala Opavu brankou v poslední minutě

Divokou přestřelku sledovali dnes fanoušci na hale SOU. Kopřivnice hostila na své palubovce Opavu a diváci se měli opravdu na co dívat. Kopřivnice celý zápas dotahovala někdy až tříbrankový náskok soupeře, aby 26 vteřin před koncem rozhodl o vítězství Kopřivnice 8:7 Lukáš Vávra.

FBC Vikings Kopřivnice x S.K. P.E.M.A Opava 8:7 ( 2:3, 2:3, 4:1 )  (textový online)

Kopřivnice po nevydařených posledních dvou kolech, kdy dvakrát padla na hřištích Klobouků a Přerova, měla co napravovat. Opava ovšem rozhodně nechtěla dát svou kůži lacino a bojovala o co nejlepší umístění.

V první části to bylo ze strany Kopřivnice trošku ospalé. Soupeř kopřivnické sice nepřehrával, ale stačil se poctivě vracet a tak po úvodních šancích otevřela skóre právě Opava. Kopřivnice srovnala premiérovou trefou juniora Šimíčka a za nedlouho šla do vedení po brance nejlepšího střelce Jana Matúše. Opavští ovšem ještě do první přestávky dvěma brankami Botha v rozmezí dvou minut otočili skóre opět na svou stranu.

Ve druhé části byla Kopřivnice aktivnější a více se tlačila do zakončení, ale také vyráběla chyby vzadu. Ty soupeř dokázal trestat a tak v polovině utkání vedla Opava nad Kopřivnicí už 5:2. Snížení přišlo z hole Šimíčka, který krásnou střelou vymetl pavučiny, ale Opava opět v avizované výhodě navýšila své vedení na 6:3. Důležitý moment nastal ve 36. min. Bolom byl faulován v gólové příležitosti a bylo nařízeno trestné střílení. K tomu se postavil Jan Matúš a bezpečně snížil opět na rozdíl dvou branek.

Do poslední třetiny byly hráči nabádáni k ještě větší aktivitě a brzy to přineslo ovoce. Po 4. min. snížil na rozdíl jediné branky Zdeněk Matúš za další 4 min. našel Vávra volného Krestu, který srovnává na 6:6. Kopřivnice se konečně dostala na dostřel a snažila se strhnout vedení na svou stranu. Z přemíry snahy přišlo ovšem přečíslení Opavy, kdy Dzierža našel vzdušnou nahrávkou Boželníka a kopřivničtí opět prohrávali. Závěr ovšem zvládly tým skvěle. Opava mohla rozhodnout, ale za stavu 7:6 selhala v situaci dva na nikoho, kdy se skvělým zákrokem blýsknul Pinďák. V 58. min. vzal odpovědnost na sebe kapitán Bolom a dalekonosnou střelou srovnal na 7:7. Početné publikum na hale SOU se pomalu chystalo na prodloužení, když se po rozehrávce z rohu uvolnil Lukáš Vávra a střelou do šibenice rozhodl, že žádná dělba bodů nebude a body zůstanou doma. Do konce zápasu zbývalo 26 vteřin. V závěrečné power play soupeře mohl vedení Kopřivnice pojistit ještě Lichnovský, ale z úhlu nastřelil pouze tyčku. Zápas tak nakonec kopřivničtí zvládli a po těsném vítězství mohli opět slavit.

"Jsem rád, že tým dokázal tento zápas vyhrát. Celou dobu tahal tzv. za kratší konec a dotahoval až tříbrankovou ztrátu soupeře. V poslední části, která byla z naší strany asi nejlepší jsme vygradovali tlak a brankou 26 vteřin před koncem strhli vedení na naši stranu. Musím vyzdvihnout výkon juniora Šimíčka, který nastupoval jako záskok ve svém prvním zápase ve 2. lize a uvedl se hned dvěma krásnými brankami. Soupeř  jako nováček, prokázal svou kvalitu a rozhodně si za svůj výkon zasloužil z tohoto zápasu alespoň bod. Doufám, že to tým trošičku nakopne a do play-up, které startuje za 14 dní necháme zapomenout na minulé dvě kola, ze kterých jsme odešli poraženi." Doplnil k zápasu trenér Marek Jehlár.

Kompletní výsledky 2. ligy mužů naleznete zde.

Muži A vs. ...
Muži A vs. Opava Muži A vs. Opava
Muži A vs. ...
Muži A vs. Opava Muži A vs. Opava
Muži A vs. ...
Muži A vs. Opava Muži A vs. Opava

 

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.

verze pro mobil | standardní verze