50
620
27837

Kopřivnice opět na vítězné vlně, Petrovice to odnesly desítkou

Po včerejší těsné výhře nad Opavou sehráli druholigoví muži dopolední zápas proti týmu z Petrovic. Zápas měli hráči Kopřivnice od začátku pod kontrolou a hlavně se podařilo uhlídat nejlepší střelce soupeře, kteří se pohybují v první desítce kanadského bodování soutěže. Výsledkem tak byla vysoká kopřivnická výhra 10:1.

FBC Vikings Kopřivnice x Z.F.K. Petrovice 10:1 ( 3:0, 2:1, 5:0 )  (textový online)

Po včerejší těsné výhře chtěli kopřivničtí hráči uspět i v tomto zápase a to se nakonec podařilo. Ve včerejším zápase Petrovice prohrály v Rožnově 11:8 a potvrdilo se, že pokud se s nimi hraje zápas tzv. nahoru dolů má tým ve svém středu několik střelců, kteří jsou schopni posbírat za zápas několik kanadských bodů. Petrovice mají ve svém týmu hned 3 hráče, kteří jsou v první desítce kanadského bodování celé 2. ligy mužů. Pro úspěch je vždy tyto klíčové střelce eliminovat. Kopřivnickým se to podařilo, žádný z trojice Schulhauser, Cihelka a Ochodek si nepřipsali ani bod.

Kopřivnice nevstoupila do zápasu zcela koncentrovaná na zápas a hlavně v úvodu to bylo hodně ospalé. Nepřispěl k tomu ani soupeř, který se nikam nehnal a trpělivě vyčkával na sv polovině. Skóre otevřel Tadeáš Klemens, který se trefil od mantinelu přesně k tyči. Jednobrankový náskok držela Kopřivnice až do závěru první třetiny, pak v rychlém sledu udeřil Šimíček a Bolom.

Tříbrankové vedení kopřivnické trošku ukolébalo a i soupeř několikrát zahrozil. Szczurek v brance Kopřivnice ovšem vytáhl několikrát skvělý zákrok a tak Kopřivnice trestala. Z rychlého výpadu zvyšoval na 4:0 Opatřil. I soupeř se dočkal. Z laxně odbráněného volného úderu snižoval přízemní střelou Růžička. Poslední slovo ve druhé části ovšem měla Kopřivnice a to konkrétně Matúš, který dorazil do branky střelu Vávry.

Do třetí třetiny byli hráči nabádání k větší střelecké aktivitě, neboť i počet vstřelených  branek může být rozhodující pro nasazení do play-up o první ligu. Hráči si trenérova slova vzali k srdci, protože soupeře začali přehrávat a hlavně střílet pěkné branky. Hned v první minutě bombou ze středu zvýšil kopřivnické vedení Lichnovský, pak dokonce v oslabení zvýšil na 7:1 Opatřil. Poslední 3 branky si Kopřivnice schovala do závěrečných 4 minut. Na 8:1 zvyšoval Kresta, devátou branku vstřelil Matúš Jan a desátou branku a rovněž také završení hattricku vsítil Opatřil. Kopřivnice tak zvládla své poslední vystoupení v základní části a rozstřílela Petrovice vysoko 10:1.

"Klíčové v tomto zápase bylo eliminovat střelce Petrovic. Těch měl soupeř v první desítce hned tři. V zápase jsme je poctivou obranou nepustili do zakončení a v Kopřivnici si tak ani jeden z těchto ostrostřelců nepřipsal ani bod. Jsem rád, že kluci v poslední třetině, vlastně už za rozhodnutého stavu, zápas nezabalili a snažili se vylepšit celkové skóre, které může rozhodovat o nasazeni do play-up. Doufám, že nevýrazné výkony z minulých kol jsou zažehnány a v nádstavbě postup do 1. ligy urveme". Doplnil trenér Kopřivnice Jehlár.

Kompletní výsledky 2. ligy mužů naleznete zde.