FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

Kopřivnice bude bojovat o 1. ligu se Svitavami

O víkendu se ukončily základní části 2. ligy všech čtyř divizí a pro vítěze se otevírají boje play-up o druhou nejvyšší florbalovou soutěž 1. ligu. V úvodním kole play-up se Kopřivnice utká s týmem FbK Svitavy.

Kopřivnice působila v 1. lize dlouhých 5 let. A byly to roky velice úspěšné! Hned v první sezóně 2005/2006 se postarali o senzaci. Z outsidera, který se tak tak prokousal do elitní osmičky se stal dokonalý kat favoritů. V play-off postupně vyřadil 2:0 na zápasy Znojmo a stejným výsledkem vyprovodil Spartu Praha. V hektickém finále už ovšem nestačil na Sokol Královské Vinohrady a ani v následné baráži o Fortuna Extraligu se jim proti Pardubicím nevedlo.

V další sezóně se opět prokousali až do semifinále, kde v památném pátém zápase podlehli tehdy suverénnímu Třinci, který postoupil do Fortuna Extraligy. V dalších dvou sezónách se muži vždy dostali do play-off, ale jejich pouť končila ve 1/4 finále. Nejprve to bylo s Vinohrady, poté s Pardubicemi. Po té přišla smutná sezóna 2009/2010, té předcházela tragická ztráta brankářské jedničky Radima Laciny a pád do 2. ligy. Sestup to byl o to smutnější, že k zachování prvoligové příslušnosti stačil jediný bod. Následné play-down, ve kterém padají 3 týmy ze čtyř, kopřivničtí hráči nezvládli a od sezóny 2010/2011 hrají 2. ligu.

V té se jim příliš nedařilo a po pádu skončili až na celkovém 6. místě. V sezóně 2011/2012 už byly výsledky dalko lepší a konečné 3. místo bylo dobrým příslibem. Na potřetí to již vyšlo. V sezóne 2012/2013 Kopřivnice vyhrála s náskokem 6-ti bodů svou divizi a má právo se poprat o postup do 1. ligy.

A jak to dopadlo v jednotlivých divizích? V div. I vyhrálo Ústí n. Labem, které si vedlo více než suverénně a v průběhu sezóny prohrálo pouze jediný zápas! V div. II vyhrál FBC Start 98, v divizi III FbK Svitavy a div. IV opanovala Kopřivnice. V tabulce pro play-up to dle získaných bodů a celkovému skóre dopadlo následovně:

1. USK-FbC Slávie Ústí nad Labem ( 60 bodů, brankový rozdíl 109 )
2. FBC Vikings Kopřivnice ( 56 bodů, brankový rozdíl 73 )
3. FbK Svitavy ( 56 bodů, brankový rozdíl 63 )
4. FBC Start 98 ( 51 bodů, brankový rozdíl 66 )

V prvním kole play-up se tak utká Ústí n. L proti týmu Start 98 a Kopřivnice proti Svitavám. První kolo se hraje na dvě vítězná utkání a začíná se zápasem na palubovce hůře umístěného týmu. Kopřivničtí florbalisté tak budou cestovat v sobotu 6.4. do Svitav ke svému úvodnímu duelu. Pokračování série pak bude v Kopřivnici 13.4. Pokud se nerozhodne po dvou utkáních tak série pokračuje v neděli 14.4. rovněž v Kopřivnici. Vítězové 1. kola play-up postupují přímo do 1. ligy. Poražení pokračují ve 2. kole play-up, kde Vítěz 2. kola rovněž postupuje do 1. ligy poražený zůstává ve své divizi 2. ligy.

Před kopřivnickým týmem je nová výzva na kterou se mohou připravovat 14 dnů.

 

 

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.