426
755
27837

Úvodní zápas play-up Kopřivnice ve Svitavách nezvládla

V sobotu podvečer rozehrála Kopřivnice svůj úvodní zápas play-up ve Svitavách proti místnímu FbK. V bouřlivé atmosféře zápas i přes nadějné vedení nezvládla a nakonec odešla poražena 4:6. Svitavy se tak ujaly vedení v sérii hraném na dva vítězné zápasy 1:0.

FbK Svitavy x FBC Vikings Kopřivnice 6:4 ( 1:1, 3:2, 2:1 )  (textový online)

Kopřivnice cestovala do Svitav v celku improvizované sestavě, chyběl nejproduktivnější hráč týmu Jan Matúš, chyběl centr druhého útoku Zdeněk Matúš, poslední absence byla na postu útočníka Tadeáše Klemense.

Úvod utkání byl z obou stran spíše opatrný. Do haly ve Svitavách dorazila skvělá návštěva téměř pěti set diváků a na hráčích byla znát i mírná nervozita. Pro většinu našich hráčů to byla první zkušenost zahrát si před tak početným publikem.

Na první branku utkání se čekalo necelé 3 min. Šimíček našel pasem osamoceného Vágólvru a ten vymíchal brankáře Svitav a otevřel brankový účet zápasu. Na vyrovnání se nečekalo příliš dlouho útočník se zbavil v rohu Šimíčka a Pinďákovi propadl míček na bližší tyč. V polovině první části měl soupeř možnost přesilové hry, ale Kopřivnice se ubránila. V závěru třetiny měl soupeř na hokejce druhý gól, ale útočníkovi před zcela odkrytou brankou sjel míček z čepele. Po první části tak svítilo na tabuli nerozhodné skóre 1:1.

Do druhé části vstoupila Kopřivnice aktivněji a hned po dvou minutách hry poslal kopřivnické do vedení ze standardky Kresta. O minutu později mohla Kopřivnice navýšit své vedení v přesilovce, ale v letošním ročníku kopřivnickým přesilové hry moc nejdou a tak se skóre neměnilo. I tak se kopřivničtí dostali do dvoubrankového vedení. Bolom našel na zadní tyči volného Vávru a ten zvyšoval na 1:3. Soupeř pvšem zdaleka nesložil zbraně a potrestal vyloučení Šimíčka snížením na 2:3. Za další 2 min. bylo srovnáno. Ve skrumáži před brankou se nejlépe orientoval svitavský Hynek a srovnává. Kopřivnice měla šanci znova jít do vedení v přesilové hře, ale místo toho inkasovala na 4:3. Supeř se tak dostal poprvé do vedení a najednou ho plné hřiště. Kopřivnici se zcela rozpadla hra a druhá přestávka byla pro hráče vysvobozením. A to ještě v závěru zacinkaly Svitavy na tyčku.

V poslední části se pustili kopřivničtí do aktivní hry, ale v úvodu měli jen několik šancí. Za to soupeř se dostal do trháku a zvýšil na 5:3. Naději dal kopřivnickým Soukal, který vzápětí snižoval na 5:4. Bojují soupeř ovšem již nechtěl zápas pustit a po dalším rychlém přečíslení opět odskakuje na rozdíl dvou branek. V závěru mohly Svitavy opět navýšit své vedení v přesilové hře, ale paradoxně mohly 2x inkasovat. To když se kopřivnický Vávra 2x řítil sám na brankáře. V obou případech bohužel selhal. Čas neúprosně běžel a Kopřivnice zkoušela hru bez brankáře. Šance na branku tam byly, ale skóre se už neměnilo. Nic na tom nezměnilo ani trestné střílení Svitav pár vteřin před koncem, které soupeř neproměnil. Svitavy tak udolaly Kopřivnici 6:4 a ujaly se vedení v sérii 1:0. Ta bude pokračovat již v sobotu 13.4. na palubovce SH SOU a pokud se podaří Kopřivnici uspět tak se bude hrát rozhodující mač v neděli 14.4.

"Očekával jsem náročný zápas a to se taky potvrdilo. Na Svitavách šlo vidět, že pro postup udělají vše. My jsme měli zápas velice slušně rozehraný a mrzí mě náš kolaps v průběhu druhé části, kdy soupeř otočil ze stavu 1:3 na 4:3. Čtvrtý gól nám soupeř dal nepochopitelně v naší přesilovce, což se v tak důležitém zápase prostě nesmí stávat. Dalším faktorem naší prohry bylo to, že jsme se nebyli schopni adaptovat na někdy až extrémní agresivitu a tvrdost v osobních soubojích. Zkusíme zabojovat v sobotu na domácí palubovce a pokusit se vynutit si třetí zápas. Vzhledem k tomu, že jsme přišli v zápase o kapitána a pilíř obranných řad Jirku Boloma, nevidím naše šance příliš optimisticky." Doplnil k zápasu trenér Jehlár.