Svitavy v Kopřivnici slavily postup do 1. ligy

V sobotní večer kopřivnická hala SOU praskala ve švech a nechala zavzpomínat na slavné časy, kdy muži bojovali v premiérové sezóně v 1. lize. O to smutnější pak bylo sledovat oslavy svitavských kteří doslova deklasovali Kopřivnici na jejich palubovce 2:9 a zaslouženě postoupili do 1. ligy. Kopřivnice bude mít šanci ve druhém kole.

FBC Vikings Kopřivnice x FbK Svitavy 2:9 ( 0:4, 0:3, 2:2 ) (textový online)

Kopřivničtí hráči si byli vědomi důležitosti utkání a úvod začali dobře. Drželi míček a soupeře do šancí příliš nepouštěli. Bohužel i přes územní převahu se nedařilo díky pozorné obraně soupeře dostávat se do šancí. Soupeř trpělivě vyčkával na svou šanci a dočkal se. Těžko říci co se přihodilo, ale nejpříznačnější slovo, které by popsalo situaci od 16. min. první části byl totální kopřivnický kolaps. Soupeři se během tří minut podařilo vstřelit 4 branky a dostal se na koně. Ve florbalu padá spousta branek a tak po první části měla Kopřivnice stále spoustu času něco se zápasem udělat.

Do druhé části vstoupila Kopřivnice aktivně, snažila se, ale nebylo to nic platné. Po kopřivnickém tlaku, který přetrvával téměř 10 min. přišla chyba a soupeř s lehkostí zvyšuje na 5:0. Když po dalších třech minutách soupeř zvyšuje na 0:6 je o zápasu v podstatě rozhodnuto. Aby toho nebylo málo do druhé přestávky zvýšil soupeř na 0:7 a bylo jasné, že Kopřivnici hrozí debakl.

I v poslední třetině se snažila Kopřivnice zápas nezabalit, ale na soupeře, který měl nahráno a hrál v laufu dnes neměla. Až za stavu 0:8 se podařilo konečně Soukalovi prostřelit brankáře Svitav v přesilové hře. Vzápětí na to usměrnil střelu Lichnovského Křižan a opět snížil na 2:8. Poslední slovo měl ovšem soupeř, který nechal vypít kopřivnické hořký kalich až do dna a uzavřel konečné skóre na 2:9.

"Velice těžko se mi tento zápas hodnotí. Myslel jsem si, že zápas před tolika fanoušky zvládneme, ale mýlil jsem se. Většina našich hráčů absolutně neustála ten tlak, pod kterým byli a troufnu si říct, že ten zápas rozhodl už ten kolaps na konci první části. Ikdyž jsem se snažil kluky povzbudit a různě sestavu kombinovat, bylo to těžké. Přestaly nám fungovat naprosto elementární věci, nedávali jsme šance a soupeř nám dával lekci z produktivity. Ze třinácti střel za zápas jsme dostali 9 branek! To je naprosto šílené číslo. Musíme se z této série otřepat a pokusit se zabojovat příští týden v Praze. Na postup máme ještě druhou šanci" doplnil k celé sérii a zápasu trenér Marek Jehlár.

Z druhé dvojice Start 98 - Ústí n. Labem si postup do 1. ligy vybojovalo Ústí, které doma porazilo Start 98 v nájezdech. O poslední postupové místo si tak rozdá Kopřivnice a Start. Začínat se bude v Praze v neděli 21.4. O týden později se série přesune do Kopřivnice.

Fotografie ze zápasu naleznete díky Paikymu zde.