418
729
23117

Superfinálový víkend strávený v Praze přinesl kopřivnickým vedení v sérii

Kopřivnické družstvo odcestovalo do Prahy na druhé kolo play-up o 1. ligu již o den dříve, aby se hráči zúčastnili sobotního Superfinále v O2 aréně. V neděli dopoledne už role diváků vyměnili za role hráčů a bojovali s pražským týmem START 98 o druhou šanci na postup do 1. ligy. A úspěšně! Kopřivnice porazila START 7:3 a ujala se vedení v sérii 1:0.

FBC Start98 x FBC Vikings Kopřivnice 3:7 ( 0:4, 2:1, 1:2 ) textový online

Kopřivničtí hráči museli vstřebat poslední vysokou domácí porážku od Svitav v 1. kole play-up a začít se koncentrovat na další kolo. A první nelehký krok se jim podařil. V Praze přehráli domácí Start98 a v sérii vedou 1:0.

Kopřivnice od úvodu vsadila spíše na defenzivní taktiku a ta slavila v první třetině úspěch. Kopřivnickým se totiž dařilo využívat nabídnuté šance a dostala se po první části luxusního vedení 4:0. Skóre otevřel Podlezl výběhem na střed a přesnou střelou. Po té se prosadil Opatřil, po něm Vávra a Klemens.

I ve druhé části pokračovala Kopřivnice v dobrém výkonu a vynikající Pinďák stále držel čisté konto. Soupeř zvyšoval aktivitu, ale kopřivničtí také využívali okénka v obraně. To jedno využil juniorský obránce Šimíček, který proběhnul celým hřištěm a bekhendovou bombou zvyšoval už na 5:0. Soupeř se dočkal první branky v 11. min., když se ze standardní situace prosadil Vašíček. Start to opravdu nastartovalo a hned se dostal do šance, kterou hasil až za cenu trestného střílení Lichnovský. Starťácký špílmachr Vavro ovšem selhal a ani následná přesilovka branku Startu nepřinesla. Té se Start dočkal o chvíli později, když se z rychlého přečíslení prosadil Haspeklo. Kopřivnici se podařilo konec druhé části odbránit a do třetí části si stále hráči nesli slibný tříbrankový náskok.

I tu třetí část začal soupeř náporem a Kopřivnice dlouho odolávala. V 7. min. ovšem soupeř sehrál standardku z rohu a bylo zaděláno na drama. Kopřivnici se totiž povážlivě ztenčil pětibrankový náskok a soupeř se zdaleka nevzdával. Velkou šanci na zvýšení skóre měl Jan Matúš, který měl možnost trestného střílení. Bohužel nedal. V následné přesilovce pálil ze středu Soukal, ale pouze do brankáře. Soupeř se dále tlačil to zakončení a kopřivnickým pomohla dokonce i horní tyč. Uklidnění na kopřivnické hole přišlo až z brankou Nehery na 6:3. Soupeř se poslední 3 minuty snažil hrát bez brankáře, ale výsledkem byla jen trefa Vávry do opuštěné klece. Kopřivnice tak zvítězila 7:3 a série se přesouvá do Kopřivnice, kde se rozhodne o posledním účastníkovi 1. ligy.

"Jsem rád, že jsme úvodní zápas v Praze zvládli. Trošku jsem měl obavy jak na kluky dolehne poslední výprask od Svitav, ale snažil jsem se je na tréninku povzbudit a v zápase jim naordinovat pro nás nezvyklou obrannou partii. Jednoznačně rozhodla první třetina, my se dostali do pohody a je jen škoda, že jsem si to zkomplikovali jednak lacinými chybami a jednak zahozenými šancemi, které jsme měli ve druhé a třetí části. V závěru místo klidného dohrání zápasu jsme se ještě strachovali o výsledek." řekl k zápasu trenér Marek Jehlár.