470
729
23117

START srovnal sérii na 1:1, rozhodne třetí zápas

Stejným výsledkem jako v Praze 3:7 skončil druhý zápas 2. kola play-up o 1. ligu. Bohužel těch 7 branek v domácí síti znamená, že START98 srovnal stav série na 1:1 a o posledním postupujícím se rozhodne zítra. Zápas začíná na hale SOU od 10:00.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC Start98 3:7 ( 0:2, 2:3, 1:2 ) (textový online)

Kopřivnice si z Prahy přivezla vedení v sérii 1:0 a mohla dnes rozhodnout. Nestalo se tak. Pražský soupeř byl dnes nad síly kopřivnických florbalistů a tak se bude rozhodovat až zítra.

Kopřivnice i v tomto zápase vsadila na pozornou obranu a taktika vycházela jen do 6. min. Rozhodčí pustili sporný zákrok u mantinelu a soupeř se v přečíslení dostal do jednobrankového vedení. Zaváhání mohli kopřivničtí napravit v následné přesilové hře, ale přesilovka vyšla na prázdno. Soupeř v 16. min. zvýšil své vedení ze standardní situace a kopřivnická taktika začala mít povážlivé trhliny.

Ve druhé části se Kopřivnice konečně prosadila. Kresta našel na středu Uvíru a ten poslal míček přesně k tyči. Soupeři se podařilo v zápětí odpovědět. Laxní přístup při bránění u mantinelu, střela na přední tyč a bylo to opět o dvě branky. Kopřivničtí se snažili, ale také vyráběli hrubice. Jednu z nich potrestal Řehulka, který v samostatném úniku chytře přehodil kopřivnického brankáře. Snížit se podařilo až v 35 minutě a střelcem byl Matúš, který dorazil do branky střelu Soukala. Zřejmě klíčové okamžiky se odehrály na přelomu druhé a třetí třetiny. Soupeři se podařilo vteřinu před druhou sirénou odskočit na 5:2 a aby toho nebylo málo, hned ve druhé minutě poslední části zvýšil na 2:6. Po té se už Kopřivnice jen těžko dostávala do zápasu. Nepomohlo ani stažení na dvě formace ze strany Kopřivnice to byla tak trošku křeč. Šanci na snížení byla v 51. min., kdy bylo nařízeno trestné střílení za faul na Vávru. Lichnovský ovšem selhal a ani následná hra v početní výhodě branku nepřinesla. Branka na 3:6 z hole Matúše přišla už příliš pozdě, 4 min. před koncem. Navíc soupeř po nepochopitelné hrubce v podstatě z buly přidává sedmou branku. V závěru se na hřišti mírně jiskřilo a Kopřivnice měla možnost přesilové hry. Dokonce umocněné odvoláním brankáře. Ani v situacích 6 na 4 ani 5 na 3 za pražského brankáře už Kopřivnice nedostala žádný míček. Série tak bude po výsledku 3:7 pokračovat zítra.

"Pro mě opět zklamání. Přišla téměř plná hala a my nejsme schopni podat výkon hodný bojů o 1. ligu. Nedáváme šance, v klíčových okamžicích selžeme, k tomu přidáme chabou koncovku, neproměněné trestné střílení a neproměněná ani jedna přesilovka. Tak se prostě vyhrávat nedá. Sezóna je strašně dlouhá chápu, že hráči už jsou unavení, ale přece jen pořád bojujeme o 1. ligu! Je to šance, kterou už nikdy nemusíme mít nebo za hodně dlouho. Pořád mám pocit, že některým hráčům to nedochází, že abychom vyhráli musíme hodně makat." zhodnotil zápas trenér Marek Jehlár.