465
729
23117

V nervydrásajícím zápase Kopřivnice rozhodla v prodloužení a je zpět v 1. lize

vikings v prvni lize smallPo včerejší prohře byly šance obou týmů vyrovnané. Nicméně psychická výhoda byla na straně soupeře, který včerejší zápas zvládl bravurně a srovnal sérii na 1:1. Ani dnes se zejména úvod zápasu Kopřivnici moc nevydařil. Prohrávala 0:3, 1:4, nicméně obrat dokonali kopřivničtí hráči v prodloužení. Hrdinou se stal junior Kubátko, který v 7. min. nastaveného času rozhodl o tom, že od další sezóny se bude v Kopřivnici opět hrát 1. liga!

FBC Vikings Kopřivnice x FBC Start98 7:6p ( 1:3, 1:1, 4:2 )  (textový online)

Včerejší prohra jako by se přenesla i do úvodu utkání. Soupeř z Prahy se v 11 min. dostal už do tříbrankového vedení! A vidina postupu se Kopřivnici vytrácela někde v dáli. Jiskřičku naděje vykřesal junior Kubátko, který do první přestávky dorazil do branky střelu Kresty.

Druhou část začala Kopřivnice aktivně, nedala se hráčům upřít snaha nebo bojovnost, ale branku se vstřelit nepodařilo. To soupeř se chopil své příležitosti zodpovědně. V přesilové hře se prosazuje kapitán týmu Vašíček a dává Startu opět tříbrankový náskok. Navíc do konce vypršení trestu kopřivnického Šimíčka zbývaly pouhé dvě vteřiny! Kopřivnice se ani za tohoto stavu nevzdávala a vyplatilo se. Perfektně zahraná standardka z rohu, kdy Baďura našel před brankou Lichnovského a bylo to znova o dvě branky. Vzápětí měl soupeř obrovskou šanci na odskočení, ale pražský útočník minul zcela odkrytou branku!

Do třetí části vstupovala Kopřivnice opět aktivně a na hostujícího brankáře se snášela jedna střela za druhou. A necelá osmdesátka diváků se nakonec dočkala kontaktní branky, když střelu Šimíčka dorážel Vávra. Marné byly soupeřovy protesty kvůli vysoké hokejce, verdikt rozhodčích byl jednoznačný. Nabuzená Kopřivnice dál mačkala soupeře, ale ten odpověděl jak nejlépe mohl. Za 40 vteřin tečoval Řehulka nahození Zapadla a míček skončil za Pinďákem. Kopřivnice se z toho rychle otřepala a za minutu bylo srovnáno. Matador Uvíra se uvolnil z rohu a poslal míček přímo pod horní tyč 5:5. Zápas gradoval a Kopřivnice se dokonce ujala vedení. Od mantinelu se trefil Nehera a poslal Kopřivnici do vedení 6:5. Navýšit skóre mohl Baďura, který se zjevil zcela osamocen před brankou, ale nedal. Otřepané nedáš dostaneš platilo i dnes. V 59 min. Vavro nahazoval od mantinelu a tečovaný balónek skončil až v brance. Po normální hrací době se nerozhodlo a přišlo na řadu prodloužení.

V prodloužení se hrálo již opatrněji. Přece jen šlo o hodně, jediná branka rozhodovala o postupu. Šanci měli hosté a to konkrétně Ullmann. Na druhé straně tutovku Vávry zachránil brankář hostů. Na rozhodnutí se čekalo do 7. min. a hrdinou se stal junior Kubátko. Dostal nahrávku na střed a z otočky poslal Kopřivnici do 1. ligy...

"Dnes jsem přepustil místo trenéra kolegovi Bordovskému. Přece jen po včerejší prohře jsem chtěl ať dodá nový člověk na střídačce nový impuls. Nakonec to bylo drama jak se patří se šťastným koncem pro nás. Musím pochválit všechny hráče za bojovnost a že to v polovině zápasu nezabalili, ikdyž se prohrávalo o tři branky. Dnes kluci bojovali, dřeli a tak to mělo být i včera. Když srovnám výkon dnes a včera je to jako noc a den. Nakonec to bylo drama se šťastným koncem pro nás a teď můžeme slavit postup!" doplnil k zápasu trenér Marek Jehlár.