FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

Muži cestují k prvnímu zápasu 1. ligy do města rekordů a kuriozit

pelhrimov clanekV Pelhřimově startuje pro Kopřivnické florbalisty 1. florbalová liga. V sobotu 21.9.budou cestovat do města rekordů a kuriozit k zápasu s domácím Spartakem Pelhřimov. Tým Pelhřimova patří mezi tradiční účastníky druhé nejvyšší soutěže a někteří hráči s kopřivnického kádru si soupeře pamatují ještě z doby, kdy Kopřivnice hrála po pět sezón 1. ligu. Bilance vzájemných zápasů s Pelhřimovem sice jasně hovoří ve prospěch kopřivnických (7 výher jedna prohra), ale v sobotu proti sobě nastoupí již zcela obměněné kádry a pamětníků na předchozí boje v soutěži bude pouze hrstka. 

Pelhřimovu se minulá sezóna resp. její základní část vydařila. Tým skončil na 4. místě po základní části a umístění bylo tak trochu překvapením. O to větší zklamání přišlo po té, co je hned v prvním kole play-off vyřadilo Kladno, které se prokousalo do elitní osmičky na poslední chvíli. Kladno pak nabralo neuvěřitelnou formu a po 9 výhrách mohlo slavit postup do AutoCont Extraligy.

Pelhřimov ohlásil před sezónou odchod několika klíčových opor z minulých let a bude sázet na své vlastní odchovance. I Kopřivnici opustilo několik hráčů, kteří patřili k tahounům družstva za postupem v minulé sezóně a tak bude zajímavé sledovat, kterému týmu se lépe vydaří vstup do soutěže s omlazeným kádrem.

Zápas začíná v Pelhřimově od 19:00 na SH při ZŠ Osvobození a je možné sledovat jak v textový tak i video online.

 

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.