Ani ve Svitavách Kopřivnice neuspěla

clanek svitavyDruhým kolem pokračovala 1. liga mužů a kopřivnické družstvo odjíždělo opět na palubovku soupeře. Tentokrát to bylo do Svitav, kopřivnického přemožitele v play-up o 1. ligu v minulé sezóně. Bohužel ani v tomto zápase nenašli kopřivničtí recept na svitavského soupeře a prohráli 7:3.

FbK Svitavy x FBC Vikings Kopřivnice 7:3 (1:0, 4:1, 2:2)

Kopřivnice vstoupila do zápasu koncentrovaně, vycházela ze zajištěné obrany a celá první část se nesla v duchu oťukávané. Svitavy se tlačily do útoku, ale kopřivnickým se poměrně slušně dařilo eliminovat útočnou sílu Svitav a byla jen škoda obdržené branky 30 vteřin před koncem první části.

Po slušné první třetině podobně jako v minulý týden v Pelhřimově ztratila Kopřivnice zápas v této části. Soupeř nejprve odskočil dvěma brankami na 3:0. Na to Kopřivnice reagovala snížením v přesilové hře, ale soupeř se opět dvěma slepenými brankami dostal do vedení 5:1. To už byla pro Kopřivnici kritická situace, nicméně do konce zápasu zbývalo dost času.

Ve třetí části podala Kopřivnice zřejmě nejlepší výkon. Stažení na dvě formace prospělo a Svitavy se v této fázi zápasu soustředily již jen na obranu. I tak se kopřivnickým dařilo být na míčku a vypracovávat si nějakou šanci. Bohužel opět hráčům jako zlhnul střelný prach, protože zakončení bylo stejně špané jako v v prvním zápase v Pelhřimově. Za to soupeř byl opět produktivní a zvýšil na 6:1. Druhou branku Kopřivnice se podařilo dát Tomáši Sládkovskému po dobrém napadání, ale i na tuto branku soupeř zanedlouho reagoval svou sedmou trefou. Před tím se podařilo chytit soupeři trestné střílení, ale v následné početní výhodě byl již úspěšný. Konečnou podobu výsledku dal nejlepší hráč Kopřivnice Tomáš Sládkovský, který v přesilovce pověsil míček pod horní tyč. To ovšem nic nezměnilo na tom, že po dvou kolech je Kopřivnice s nulou na kontě.

"Druhý zápas na venkovním hřišti proti natěšenému nováčkovi jsme zvládli jen ze dvou třetin. V první a ve třetí části to bylo slušné, bohužel rozhodující náskok si soupeř vytvořil v prostřední třetině, kterou vyhrál 4:1. Někteří naši hráči mají stále problém se adaptovat na tempo a tvrdost 1. ligy, prohrávali jsme spoustu osobních soubojů nebyli jsme schopni na delší čas udržet balónek u soupeřovy branky. Stejně jako v Pelhřimově nám vázlo zakončení a to zejména přesnost. Ale našel bych na hře i pozitiva, využili jsme dvě přesilovky, sehráli vyrovnanou poslední třetinu, slušně odbránili první část. Za týden hrajeme náš první zápas doma s Paskovem a pevně věřím, že se na soupeře připravíme a konečně si připíšeme první body" řekl o zápasu trenér Marek Jehlár.

Kompletní výsledky 1. ligy naleznete zde.