FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

1. liga se vrací do Kopřivnice!

clanek domaci vaPoslední zápas 1. florbalové ligy sehrála Kopřivnice na domácí palubovce 7.3. 2010. Byl to druhý zápas play-down proti Třinci a Kopřivnice v něm srovnala sérii na 1:1. I tak celou sérii nezvládla a sestoupila do 2. ligy. Nyní po čtyřech sezónách strávených ve 2. lize může Kopřivnice přivítat na domácí palubovce prvoligového soupeře. Bude jím Paskov Saurians, tradiční prvoligový účastník, který to měl v minulé sezóně hodně nahnuté, ale nakonec se mu podařilo 1. ligu zachránit.

Stejně jako Paskov tak ani Kopřivnice v prvních dvou kolech nebodovala. Zatímco Paskov sehrál obě utkání doma, kopřivničtí 2x odjížděli na palubovky soupeřů. V Pelhřimově i ve Svitavách ovšem Kopřivnice na domácí borce nestačila a 2x odjížděla poražena. Paskov v prvních dvou kolech nejprve hostil ambiciózní Českou Lípu se kterou uhrál překvapivě těsný výsledek. Ani ve druhém zápase proti stejně ambicióznímu Ústí n. Labem paskovští mladíci nestačili a podlehli 3:8.

Kopřivnice pokud chce reálně pomýšlet na účast v play-off musí doma bodovat. Zápas to ovšem nebude jednoduchý, stejně jako jakýkoli jiný v 1. lize. S Paskovem se muži utkali několikrát v minulých ročnících 1. ligy, oba týmy svedly proti sobě bitvy v play-off. Vždy šlo o velice pohledná utkání a vzhledem ke vzdálenosti a taky faktu, že několik hráčů v Paskově v minulosti působilo půjde o zápas s přívlastkem derby.

Utkání se odehraje v sobotu 5. října na hale SOU v Kopřivnici od 19:00. Připojte se k události na Facebook a dorazte do ochozů fandit a dopomoct kopřivnickým florbalistům k prvním prvoligovým bodům! Textový online bude možné sledovat zde.

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.