FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

Muži cestují za 1. ligou do České Lípy

clanek c lipaJeden z nejdelších výjezdů, čeká prvoligové muže v sobotu 12.10. Od 20:00 se utkají v městské sportovní hale v České Lípě s místním florbalovým týmem FBC Česká Lípa. Zatímco ambiciózní soupeř po třech kolech nasbíral 8 bodů a vede tabulku 1. ligy, kopřivničtí se s nulovým bodovým ziskem krčí na samotném dně.

Česká Lípa již před startem soutěže avizovala, že se chce poprat o postup do Autocont extraligy a své ambice naplňuje. Po třech odehraných kolech si poradili s Paskovem na jeho palubovce 4:3, v domácím zápase deklasovali Pelhřimov 10:1 a v posledním zápase v Ústí n. Labem vyhráli v samostatných nájezdech. Z možného zisku 9-ti bodů získala Lípa hned 8.

V opačné pozici je kopřivnický klub. Ten po dvou nevydařených zápasech na palubovkách Pelhřimova a Svitav ( 8:4 a 7:3) nezvládl ani domácí premiéru a těsně podlehl minulou sobotu Paskovu 3:4. S nulovým bodovým ziskem a nejhorším záporným skóre se krčí na posledním místě prvoligové tabulky.

V minulosti se týmy Kopřivnice a České Lípy již jednou potkaly. Bylo to na letním turnaji Czech Open 2010, kde se oba tým utkaly v turnajovém pavouku. Kopřivnice tehdy vyřadila ve 32-finále Českou Lípu fotbalovým výsledkem 1:0 a postoupila dále. V dalším zápase ovšm kopřivničtí stejným výsledkem 1:0 podlehli Královu Dvoru a skončili svou pouť turnajem v 16-ti finále.

Nyní je favorit utkání jasně daný a před kopřivnickými florbalisty je silný ambiciózní protivník, který ještě neprohrál. Uvidíme jak se Kopřivnice dovede popasovat s předním týmem 1. ligy a zda bude vůbec moct pomýšlet na nějaký bodový zisk. Utkání startuje v sobotu 12.10. ve 20:00 a je možno ho sledovat jako textový online.

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.