FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

Z Česká Lípy si kopřivničtí přivezli vysokou prohru

clanek c lipaČekání na první prvoligové body pokračuje. Kopřivnické družstvo zajíždělo na palubovku ambiciózní České Lípy a neuspělo. Po první části sice Kopřivnice držela nadějný stav 2:1, ovšem nepovedenou druhou třetinou, kterou prohrála 5:1, si připsala další vysokou porážku 11:2 a nadále je v průběžné tabulce na posledním místě.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa x FBC Vikings Kopřivnice 11:2 (2:1, 5:1, 4:0)

Po téměř šestihodinové cestě "na sever" nastoupili muži na palubovku nové sportovní haly v České Lípě k dalšímu zápasu maratónu 1. ligy. Úvodní rozcvička se povedla a družstvo nastoupilo patřičně rozběhané a zdravě nabuzené do zápasu. A projevilo se hned od úvodu, kdy se po minutě a dvaceti vteřinách hry prosadil kapitán družstva Kopřivnice Zdeněk Matúš. Těžko říci, jestli soupeř kopřivnické podcenil nebo nebyl dostatečně koncentrován, ale byla jen škoda, že Kopřivnice v dalším průběhu v potichlé hale nevyužila minimálně tři dobré příležitosti. Soupeři se totiž příliš nedařilo a byla jen škoda, že Lípa v 10 min. během 54 vteřin dvěma slepenými brankami otočila vývoj utkání na svou stranu.

Druhá část již poněkolikáté nedopadla pro Kopřivnici dobře a opět rozhodla a dala směr jakým se bude utkání ubírat. Lípa totiž proměňovala své šance a hlavně třetí formaci se nedařilo důsledně pokrývat střílející hráče. Výsledkem bylo pět branek do kopřivnické sítě na které dokázal odpovědět jedinou trefou kopřivnický Rebroš. Ten již pouze snižoval na 7:2 z pohledu Č. Lípy.

Úvod třetí části byl ze strany kopřivnických dobrý. Kopřivnice Zlepšila pohyb, dařilo se jí kombinovat v pásmu soupeře, Kubátkovi zvonila tyč. Bohužel žádná branka do soupeřovy sítě nepadla a o to byl zmar větší, když se soupeř v 8. min. z první střely na branku ve třetí části raduje z gólu. Kopřivnici sice nelze upřít snahu, ale soupeř již jen hrál tzv. na údržbu a to co potřeboval. V závěru třetiny se již projevila frustrace kopřivnických ze zápasu a třemi brankami v rychlém sledu prohrávají zápas vysoko 11:2.

"Do České Lípy jsme jeli maximálně překvapit. Chtěl jsem s týmem uhrát alespoň slušný výsledek a ani to se nepodařilo. Opět jsme měli v zápase několik hluchých pasáží, kdy jsme soupeře nechali střílet a ten naší laxní hru potrestal. Dělat v zápase něco pokud se prohrává s takovým vyspělým soupeřem o 5 branek už jde jenom těžko. Měli jsme v zápase pár světlých okamžiků, kdy se nám rychlou kombinací dařilo držet míček na polovině a připravit si pár šancí, ale to je asi naše největší slabina, proměňování šancí. Na střely na branku to bylo 33:30. Soupeř dal ze 33 střel 11 branek, my ze 30 střel pouhé dvě. Pokud nezlepšíme právě tuto produktivitu nemáme šanci uspět ani v dalších zápasech. Podařilo se nám dokonce ustávat i důrazné souboje, ikdyž posuzování některých zákroků bylo ze strany rozhodčích trošku diskutabilní. A závěrečný komentář trenéra Č. Lípy o našem simulování snad ani nebudu komentovat, protože věřím že to bylo momentální pominutí mysli způsobené euforií po vysokém vítězství." doplnil k zápasu trenér Marek Jehlár.

Kompletní výsledky 1. ligy mužů naleznete zde.

Komentáře   

 
Marek Jehlár
+2 #1 Marek Jehlár 2013-10-13 23:37
O pánovi Slaném jsem se v článku raději ani nezmiňoval. Oni to přebírají do médií a už tak je to v novinách samý magorflorbalmag.cz/.../..., takže není potřeba aby tam bylo něco o dalším z nich...
 
 
Marek Jehlár
#2 Marek Jehlár 2013-10-16 11:00
 

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.