V souboji nováčků úspěšnější Ústí n. Labem

clanek domaci vaČekání na body pokračuje. Ani v pátém kole 1. ligy se nepodařilo kopřivnickým mužům bodovat. Před stovkou diváků, kteří dorazili do haly SOU nezvládli úvodní část, kterou prohráli 1:3. Zbylé dvě třetiny již byly z pohledu skóre vyrovnanější, nicméně Ústí si zápas pohlídalo a odvezlo si z Kopřivnice všechny body.

FBC Vikings Kopřivnice x Florbal Ústí 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)

Kopřivničtí hráči zaspali začátek utkání. Soupeř se od úvodu dostával do několika nebezpečných přečíslení. Ve 3. min. už bylo zle. Kopřivnice si špatně rozebrala hráče a hostující Mareš střílí úvodní branku téměř do opuštěné klece. Kopřivnice kontrovala Neherou, který šikovně sklepl vzdušnou nahrávku Soukala a srovnal. Ústí ovšem dál trestalo někdy až naivní hru kopřivnických. Za minutu zvyšoval na 1:2 Svoboda a v 11. min. proběhl téměř celé hřiště Brom a nekompromisně zavěsil.

Trenéři museli po první části stáhnout hru na dvě formace a hned to šlo poznat. Kopřivnice byla najednou nebezpečnější, tlačila se více do zakončení, ale opět vyhořela v koncovce. Soupeř byl produktivní a z rychlého brejku 3 na jednoho Koník nekompromisně pověsil míček pod horní tyč za bezmocného Pinďáka. Snížit se podařilo až v polovině utkání Podlezlem, který využil hrubky při rozehrávce Ústí a pohodlně poslal míček do soupeřovy branky. Bohužel dalšího gólu se Kopřivnice nedočkala a do šaten se po dvou třetinách odcházelo za vedení Ústí 2:4.

Ve třetí části pokračovala Kopřivnice v solidní hře, ale opět chyběly branky.Soupeř opět využívá nekoncentrovanosti domácích v oslabení a posílá soupeře do tříbrankového vedení. Kopřivnici rychle ubývají síly a na závěrečný nápor nebo alespoň zdramatizováni výsledku není sil. Soupeř se bez větších problémů ubrání a zaslouženě si z Kopřivnice odváží 3 body. Na své první body v 1. lize Kopřivnice tak stále čeká...

"Bohužel jsme se nedočkali bodů ani na pátý pokus. Mrzí mě první třetina, která byla rozhodující a v nichž si soupeř vytvořil dvoubrankový náskok. Hráči tuto část absolutně nezvládli, neplnili co měli a proto to tak dopadlo. Od druhé třetiny jsme stáhli hru pouze na dvě formace a obraz hry se rapidně zlepšil. Bohužel opět jsme selhali v koncovce. V poslední části už hráči odešli fyzicky a na obrat jsme neměli dostatek sil. Další kolo odehrajeme opět doma proti Litvínovu. Do sestavy by se měli vrátit po zranění jak Baďura tak Lichnovský a já věřím, že se nám konečně podaří doma uspět." Doplnil k zápasu trenér Marek Jehlár.

Kompletní výsledky 1. ligy naleznete zde.