FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

V prodlouženém víkendu čekají prvoligové muže dva zápasy

clanek lit startVe volebním prodlouženém víkendu čeká kopřivnické muže v 1. lize hned dvojitá porce zápasů. Nejprve v sobotu večer hostí na své palubovce Litvínov a po dni volna cestují ve sváteční pondělí do Prahy, kde se utkají s týmem Start98, svým soupeřem z minulé sezóny v bojích play-up o 1. ligu. Po posledním 5. kole jsou kopřivničtí muži stále bez bodu, když doma nestačil na Ústí n. Labem. Další pokus o zisk prvních prvoligových bodů budou mít o tomto víkendu.

Kopřivnice stále na své první prvoligové body čeká. Nepodařilo se jí je získat ani ve druhém domácím zápase proti nováčkovi z Ústí n. Labem. A to zejména vinou nepovedené první části, kterou soupeř vyhrál 3:1. V dalším průběhu zápasu už Kopřivnice byla minimálně rovnocenným soupeřem, ale vinou špatné koncovky si Ústí zápas pohlídalo a odvezlo si z Kopřivnice plný počet bodů.

V sobotu od 19:00 čeká Kopřivnici v pořadí třetí domácí utkání v 1. lize a soupeřem jim bude dlouholetý účastník 1. ligy SK Bivoj Litvínov. S tímto soupeřem se kopřivničtí potkávali již ve svém prvním působení v 1. lize v letech 2006-2010. V soubojích obou týmů vždy platilo pravidlo můj dům můj hrad - Oba týmy si držely mezi sebou domácí neporazitelnost. Určitě by se hráči Kopřivnice nezlobili, pokud bude tato tradice přetrvávat i nadále. Nicméně v pozici favorita je jednoznačná litvínovský tým, který v posledních kolech i přes mediální humbuk kolem nesportovního chování hráčů Litvínova, sebral body oběma favoritům 1. ligy. Nejprve porazil Znojmo na jejich palubovce v prodloužení a doma přehrál Vinohrady. Litvínovským tak patří 2. místo prvoligové tabulky se ziskem 11-ti bodů, 3 body za vedoucí Českou Lípou. Kopřivnice bude mít tak před sebou zkušené družstvo, vedené špílmachrem Danielem Huličem, které si zřejmě vůbec nebude připouštět možnost ztráty bodů s kopřivnickým nováčkem. Zápas startuje v tradiční čas v sobotu 26.10. od 19:00 na sportovní hale SOU v Kopřivnici. Přidejte se k události na Facebook a dorazte zafandit kopřivnickému týmu do ochozů haly! Textový online bude možné sledovat na tomto odkazu.

Ve sváteční pondělí 28. října čeká Kopřivnici cesta do Prahy na palubovku kunratické sportovní haly, kde sehrají zápas proti týmu Start98. Start je jeden z pěti nováčků v letošním ročníku 1. ligy a pro Kopřivnické hráče soupeř z play-up o 1. ligu z minulé sezóny. V napínavém souboji, který rozhodovalo až prodloužení rozhodujícího třetího utkání zvládla lépe Kopřivnice a postoupila přímo. Díky několika dalším okolnostem ve florbalovém dění se nakonec nejen Start98, ale i Rožnov p. R. mohl radovat z postupu a přidali se ke 3. nováčkům, kteří si postup vybojovali přímo. Start přes letní pauzu posílil kádr a na jeho výsledcích to je znát. V tabulce má 5 bodů, když senzačně obral o body v nájezdech Vinohrady a v posledním utkání dokonce s přehledem vyplenil arénu v Rožnově. Zápas startuje v pondělí 28. října od 15:30 a jeho textový online můžete sledovat zde.

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.