Litvínov vyškolil Kopřivnici v jednoduchosti a proměňování šancí

Čekání na první body v 1. lize se prodlužuje. Ani v dnešním zápase se Kopřivnici nepodařilo vyzrát na zkušené borce z Litvínova. Kopřivnice opět vyhořela v koncovce a Litvínov postupně přidával jednu branku za druhou. Po první části sice severočeši vedli pouze o branku konečné skóre 3:8 ovšem zavání debaklem.

FBC Vikings Kopřivnice x SK Bivoj Litvínov 3:8 ( 1:2, 1:3, 1:3 )

Kopřivnice nevstoupila do zápasu úplně koncentrovaná a dovolila Litvínovu několik šancí. Naštěstí šance zůstaly nevyužity a tak se podařilo jít do vedení po brance Nehery. Soupeř ovšem vzápětí srovnal. Kopřivnice byla aktivní v první části, ale opět doplatila na proměňování šancí. V první třetině jich měla celou řadu, ale využila pouze jedinou.

Na začátku druhé části soupeř dohrával přesilovku z první třetiny a podařilo se mu po 17-ti vteřinách hry ve 2. třetině odskočit do dvoubrankového vedení. Na to Kopřivnice ještě zareagovala a po rychle rozehraném úderu se pěkně trefil Lukáš Vávra. I ve druhé části se opakoval scénář z prvního dějství. Kopřivnice se herně Litvínovu vyrovná, ale litvínovští trestají sebemenší zaváhání. Naopak Kopřivnice zahazuje několik 100% šancí a tak po 2. třetinách severočeši vedou 5:2.

Do třetí části šla Kopřivnice rozhodně s nadějí zápas dotáhnout alespoň do prodloužení. Bohužel po dvou úvodních šancích, které Kopřivnice měla udeřilo na opačné straně a bylo to hned ve 2. min. 2:6. Po této brance už bylo jasné, že se zápasem už Kopřivnice jen těžko něco svede. Soupeř si zkušeně hlídal náskok a Kopřivnice úplně vypadla z tempa. Litvínov završil svůj koncentrovaný výkon dalšími dvěma brankami a za Kopřivnici pouze kosmeticky upravil konečné skóre v přesilovce na 3:8 Sládkovský. Kopřivnice je tak nadále po 6-ti kolech jediný tým v 1. lize bez jediného bodu.

"Po první části jsem měl ze hry dobrý pocit. Hráli jsme dobře, měli šance, tlačili se do zakončení. Bohužel soupeř byl daleko zkušenější a zápas si trpělivou hrou vyhrál. My jsme neubránili ani jedno oslabení, dělali naivní a hloupé chyby. Několikrát jsme šli do přečíslení a ani pořádně nezakončili. Pokud opravdu razantně nezlepšíme koncovku neuspějeme v žádném zápase. Ve sváteční pondělí nás čeká cesta do Prahy na zápas proti Startu98 v sobotu hostíme Znojmo. Snad budeme hrát v lize alespoň důstojnou roli" Doplnil k zápasu a nejbližšímu programu 1. ligy trenér Marek Jehlár.

Kompletní výsledky 1. ligy naleznete zde.