Kopřivnice v Praze neskutečným obratem v poslední třetině získala první prvoligové body!

clanek startKopřivničtí florbalisté se konečně dočkali! Po šesti kolech v 1. lize ve kterých vyšli bodově naprázdno se jim podařilo neskutečným obratem ve třetí části obrat o body pražský tým START98. Zápas se opět nevyvíjel moc dobře. Kopřivnice prohrávala po první části 3:0, v průběhu druhé třetiny dokonce 5:1, ale čtyřmi brankami v poslední třetině dokonala senzační obrat a zvítězila 5:6!

FBC Start98 x FBC Vikings Kopřivnice 5:6 ( 3:0, 2:2, 0:4 )

Po sobotním domácím zápase proti Litvínovu, ve kterém Kopřivnice neuspěla pokračoval prvoligový program ve sváteční pondělí 28. října. V něm kopřivničtí florbalisté zajížděli na palubovku pražského týmu Start98 do sportovní haly v Kunraticích. Hráči obou týmů určitě měli na paměti bitvu o 1. ligu v play-up z minulé sezóny.

Kopřivnici se nevydařila první třetina. V úvodu inkasovala hodně lacinou branku a opět se nebyla schopna prosadit nějakou střelou v útoku. Blízko vyrovnání byl snad jen Matúš, který od mantinelu trefil tyč. Start byl v první třetině rozhodně lepším týmem a jen díky několika skvělým zákrokům kopřivnického Pinďáka nezvýšil Start své vedení. Studená sprcha přišla v poslední minutě první části. Start dvěma zásahy navýšil své vedení na 3:0.

Kopřivnice dostala šanci na snížení v přesilové hře, kdy rozhodčí poslali vychladnout Piňose za nesportovní chování. A podařilo se. Baďura poslal míček pod horní tyč a snížil. Soupeř ovšem kontroval dvěma dalšími brankami. Jedna padla z volného úderu, druhou potrestal zbytečné oplácení kopřivnického Lichnovského. Naději vykřesal pro Vikingy Klemens, který dorazil 5 vteřin před druhou sirénou střelu Baďury.

V poslední části se podařilo brzo kopřivnickým snížit. Střelu Lukáše Vávry dorazil za dezorientovaného brankáře soupeře Matúš a najednou se soupeř začal strachovat o výsledek. V rozmezí dvou minut se prosadil Sládkovský, po něm Lichnovský a bylo srovnáno. Pohromu pro domácí dokonal Podlezl, který zužitkoval nahrávku Nehery a pověsil míček pod horní tyč v čase 58:52. Domácí reagovali time-outem a hrou v šesti, ale Kopřivnice již své první tři body v 1. lize ubránila.

"Jsem moc rád, že se nám konečně podařilo v 1. lize bodovat. Vítězství už jsme potřebovali jako sůl a konečně je od čeho se odrazit. Zápas se na začátku nevyvíjel příliš dobře, ale kluci dokázali zabojovat a nakonec jsme mohli slavit naše první 3 body. Potěšitelné je, že jsme nechali celý zápas hrát všechny tři formace a v závěru možná rozhodovalo i kolik kdo měl sil." doplnil k zápasu trenér Marek Jehlár.

Kompletní výsledky 1. ligy mužů naleznete zde.