FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

V sobotu Kopřivnice hostí Znojmo

clanek znojmo1. florbalová liga pokračuje o víkendu na palubovce Kopřivnice. V 8. kole druhé nejvyšší soutěže hostí Kopřivnice tým TJ Znojmo LAUFEN CZ. Zatímco Znojmo je jedním z aspirantů na postup do nejvyšší soutěže Kopřivnice jako nováček má v 1. lize zcela jiné ambice. Znojmo má po 7. kole na svém kontě 13 bodů a patří mu 4. příčka prvoligové tabulky, muži i přes zisk prvních 3 bodů na palubovce STARTU98 okupují příčku poslední.

Znojmo není pro Kopřivnici zcela neznámým soupeřem. Tyto dva týmy se ve florbalových soutěžích potkávají již od sezóny 2004/2005, kdy se poprvé utkali v zápasech tehdejší 3. ligy mužů. V další sezóně se oba týmy dostaly do druhé nejvyšší soutěže a zejména čtvrtfinále play-off, kdy outsider z Kopřivnice vyřadil favorizované Znojmo 2:0 na zápasy vešla do klubových dějin...

Znojmo v dalších sezónách vždy plnilo roli aspiranta na postup do nejvyšší soutěže a to se mu také podařilo v sezóně 2008/2009. Vydržet v nejvyšší soutěži se podařilo znojemským borcům pouhé dvě sezóny, pak opět sestoupili do druhé nejvyšší soutěže.

Posledním vzájemným měřením sil byl pohár České Pojišťovny 2012. Kopřivnice v minulém roce tehdy jako druholigový tým postoupil do 1/4 finálové skupiny poháru a kromě zápasů proti Otrokovicím a Bulldogs Brno, sehrál ve Znojmě právě zápas proti místnímu týmu TJ Znojmo. Znojmo tehdy zápas s přehledem vyhrálo 7:2. Ikdyž šance na lepší výsledek kopřivničtí rozhodně měli.

V sobotu 2. listopadu se utkají oba týmy znovu, tentokráte v rámci 8. kola 1. ligy mužů. Favoritem utkání jsou určitě znojemští hráči, nicméně Kopřivnice může být povzbuzena skvělým obratem v pondělním zápase na palubovce pražského Startu a rozhodně se bude snažit konečně před kopřivnickými fanoušky vybojovat první domácí body! Přidejte se k události na FaceBook a hlavně dorazte na halu SOU podpořit kopřivnické prvoligové florbalisty! Zápas startuje v tradičních 19:00. Textový online bude možno sledovat zde.

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.