2144
102636

FBC Vikings Kopřivnice - Pohár Muži

Brno definitivně rozhodlo o svém postupu v poháru ve třetí části

kopr brno pohar nahledBez překvapení, tak by se dalo v krátkosti charakterizovat utkání 5. kola poháru České pojišťovny mezi Kopřivnicí a Brnem. Superligové Brno v Kopřivnici potvrdilo své kvality a zaslouženě postoupilo po vítězství 6:3. Vikingové dlouho s favoritem drželi krok, ale zkušenosti a kvalita hráčů Brna se naplno projevila v závěru. Tam hráči Bulldogs nepřipustili žádné komplikace a dvěma brankami nedali domácím hráčům ani pomýšlet na nějaké drama či prodloužení.

FBC Vikings Kopřivnice x Bulldogs Brno 3:6 (1:3, 2:1, 0:2)

Brno nedorazilo do Kopřivnice s žádným podřadným týmem. V sestavě nechyběla většina opor superligového brněnského kádru. Kopřivnice se snažila hrát aktivně, nicméně hráči zaostávali zejména v rychlosti a dynamice. První branku se podařilo vstřelit brněnskému Tichému, který se vymanil z obležení dvou kopřivnických hráčů, potáhl na střed a jeho bomba skončila až v síti. Kopřivnice také občas zahrozila, ale v brance skončil až projektil Šimíčka, kterému se podařilo dostat z vlastní obrany až do zakončení. Velkou šanci na obrat měla Kopřivnice v 11. min. kdy bylo nařízeno trestné střílení. K tomu se postavil zkušený Milan Uvíra, ale na Sekaninu v brance Brna nevyzrál. Nepovedla se ani následná přesilovka, kterou ukončil faul Sládkovského a tak se dohrávalo 4 na 4. V 16. min. Brno zahrávalo standardní situaci z rohu a nepokrytý Žižka zvýšil na 1:2 pro Hosty. Trošku smolně padla i třetí branka z přesilové hry pouhých 8 vteřin před první sirénou.

Ve druhé části se kopřivničtí snažili zvýšit tempo a dokonce i několikrát ohrozili branku soupeře. Ve 25. min. měli kopřivničtí výhodu přesilové hry a podařilo se jí využít po souhře Sládkovského s Lichnovským. Neuběhlo ani 30 vteřin a Zdeněk Matúš poslal vzdušnou nahrávku na Opatřila, který trefil přesně ze vzduchu pod horní tyč a bylo srovnáno. Bohužel vyrovnaný stav vydržel pouze chvíli. Soupeř opět využil přesilovou hru, ale nutno dodat, že gól byl vstřelený ze vzduchu nad povolenou úrovní a spíše platit neměl. Do přestávky měli kopřivničtí další dvě početní výhody, ale využít se je nepodařilo.

V poslední části soupeř netradičně spíše vyčkával a nechal Kopřivnici hrát. Domácí hráči tak měli celkem dost času na rozehrávku a občas se i podařilo ohrozit branku Brna. Bohužel i přes několik slibných šancí se srovnat nepodařilo a soupeř udeřil v závěru. 3 min. před koncem se prosadil Křiva a o další minutu na to zkušený Petr Kadlec. Kopřivničtí to nezabalili a snažili se ještě alespoň zkorigovat skóre, to už jim ale zkušený soupeř nedovolil. Po 60-ti minutách tak zvítězilo favorizované Brno, ale více než stovka kopřivnických fanoušků, kteří na zápas dorazili, ocenila domácí za snahu potleskem.

"Brno postoupilo zcela zaslouženě. My jsme mohli jenom překvapit a postup vybojovat pouze pokud bychom zahráli na hranicí našich možností a ještě měli velké štěstí. Buldoci se prezentovali skvělým pohybem a technikou a kluci viděli jaký je rozdíl v rychlosti a dynamice hráčů, kteří hrají nejvyšší soutěž. Jsem rád, že na utkání v týdnu dorazila více než stovka diváků a myslím, že shlédli slušné utkání. Je to pro nás zkušenost a doufám, že pro naše hráče motivace k další práci." doplnil k pohárovému utkání trenér Marek Jehlár.

Kompletní výsledky poháru České Pojišťovny naleznete zde.