• header_vikings_2017_10.png
  • header_vikings_2017_03.png
  • header_vikings_2017_07.png
  • header_vikings_2017_05.png
  • header_vikings_2017_08.png
  • header_vikings_2017_01.png
  • header_vikings_2017_09.png
  • header_vikings_2017_04.png
  • header_vikings_2017_02.png
  • header_vikings_2017_06.png

Děkujeme za podporu:

Hledat na webu:

Počítadlo:

2254769
Dnes
Včera
Minulý měsíc
405
1121
72680

Florbalové linky:

Přihlášení:

FBC Vikings Kopřivnice - Pohár Muži

Vítěznou kopřivnickou šňůru překousali Bulldoci

Kopřivnice poprvé v sezóně odešla poražena. Vítěznou sérii přerušili extraligoví Bulldogs Brno, kteří byli ve čtvrtfinále poháru České Pojišťovny nad síly kopřivnických florbalistů.

FBC Vikings Kopřivnice x Bulldogs Brno 5:9 ( 1:3, 3:3. 1:3 ) (textový online)

Brno se do Kopřivnice vypravilo v plné síle, pohárový zápas rozhodně nechtělo podcenit a extraligový tým opět táhl. Do ochozů kopřivnické haly si našlo cestu přes 200 diváků a patří jim dík, za podporu kopřivnického florbalu.

 

Brno začalo od úvodních vteřin náporem a jak to bývá zvykem velice brzo se ujalo vedení. Již po 42 vteřinách hry vytahoval domácí Pinďák míček z branky, když ho poprvé překonal brněnský matador Petr Kadlec. Kopřivnice měla připravenu naštěstí rychlou odpověď. Ve 3. min se dostal ke střele Podlezl a mířil přesně. Kopřivnice s postupně osmělovala a svou aktivní hrou si vynutila první vyloučení. V 6. min, byl vyloučen brněnský Kostka a kopřivničtí měli šanci strhnout vedení na svou stranu. Bohužel stal se pravý opak. Po zbytečné ztrátě balónku se soupeř dostal ke standardní situaci a z ní se trefil přesně do růžku Mendrek. Kopřivnice měla v první části několik dobrých příležitostí, ale Kejíka v brance Brna nepřekonala. Naopak udeřilo na druhé straně, kdy se poprvé trefil v zápase Ondráček.

 

Do druhé části vstoupila Kopřivnice aktivně a hned v úvodu si vypracovala několik příležitostí. Několik šancí brněnský Kejík kryl, ale na střelu opatřila z bezprostřední blízkosti byl krátký. Kopřivnice se i nadále tlačila do zakončení, ale zapomínala na zadní vrátka. Toho využil rychlík Coufal a z jednoho ze svých úniků vstřelil čtvrtou branku. I přesto, že soupeř opět odskočil na rozdíl dvou branek byla Kopřivnice aktivní a podařilo se opět dostat na dostřel. Kresta bekhendem doklepával nahrávku Uvíry a opět dostal kopřivnické do zápasu. Prostřední pasáž hry byla zřejmě herně nejpovedenější. Hrálo se svižně z obou stran a na obou stranách se několikrát vyznamenali oba brankáři. Nicméně po chybě jednoho z obránců Brna se prosadil Kubátko a srovnává v 11. min. druhé části na 4:4. V této fázi zápasu měla Kopřivnice více ze hry a byla škoda, že se nepodařilo přidat další branku. Soupeř totiž využil chybnou rozehrávku Kresty a opět zvyšuje na 5:4. V 17. min. se řítil sám na Pinďáka Ondráček a Lichnovský ho zastavil nedovoleně. Rozhodčí nařídili trestné střílení, ale Ondráček neuspěl. Bohužel z přesilové hry již Bulldoci odskočili na 4:6 a byl to zřejmě zlom v utkání.

 

Ve třetí části se Brno snažilo kontrolovat hru a Kopřivnice se dostávala do šancí spíše sporadicky. Kopřivnice držela nadějný stav až do 12. min. Pak ovšem soupeř 2x udeřil a rozhodl tak o zápase. 5 min. před koncem vedlo Brno o 4 branky a o vítězi již nebylo pochyb. V 18. min. se prosadil svou čtvrtou brankou v zápase Ondráček a zvyšoval již na 4:9. Poslední slovo měli přece jen kopřivničtí. Po pěkně sehrané akci snižoval na konečných 5:9 30 vteřin před koncem Kubátko.

 

Ze strany Kopřivnice to nebylo úplně povedené utkání, nicméně je třeba si uvědomit, že ikdyž se Brnu v extralize příliš nedaří, pořád hraje o dvě soutěže výše. Byla jen škoda několika hrubých individuálních chyb, které stály kopřivnické lepší výsledek.

 

Další zápas poháru České Pojišťovny je na programu v pondělí 26. listopadu, kdy Kopřivnice zajíždí na palubovku prvoligového týmu TJ Znojmo.

Na fotogalerii ze zápasu se můžete podívat zde.

 

 

 

 

 

 

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.

verze pro mobil | standardní verze