2144
102636

FBC Vikings Kopřivnice - Pohár Muži

Kopřivničtí úlohu favorita nezvládli a Krnov je z poháru vyřadil

pcp-logo-13-14První pohárový zápas a hned konec. Taková je realita letošní pohárové soutěže pro kopřivnické Vikingy. Ve čtvrtek večer zajížděli k zápasu 4. kola poháru České Pojišťovny do Krnova na novou halu, kde je vyřadil v prodloužení místní tým Orca Krnov. Kopřivnická pohárová pouť tak skončila letos velice rychle, hned po prvním utkání.

FBC Orca Krnov x FBC Vikings Kopřivnice 6:5pp (2:2, 2:1, 1:2)

Do Krnova odcestoval poměrně široký kádr, aby si všichni hráči po delší pauze ošahal ostrý zápas. Bohužel už po první části vinou zranění odstoupili ze zápasu 2 hráči a tak trenér Jehlár musel začít improvizovat. Kopřivnice měla rozehraný zápas velice dobře. Po trefách Sládkovského a Kubátka vedla v 7. min. 2:0. Pak ovšem přišel nepochopitelný útlum, laxní hra v obraně a soupeř ještě do přestávky srovnal.

Pokud první část byla z pohledu Kopřivnice nepovedená, tak ta druhá byla ještě horší. Hned v úvodu musel brankář Pinďák čelit trestnému střílení. To sice zneškodnil, ale v následné přesilové hře už inkasoval bombou od kapitána Orcy. Ani to nebyl dostatečný budíček pro kopřivnické florbalisty a za další 4 minuty prohrávali o dvě branky. v závěru třetiny snížil na 4:3 obránce Lichnovský a trošku zmírnil obraz nepovedeného výkonu Kopřivnice ve druhé části.

Ve třetí části opět kopřivnickým nevyšel vstup do třetiny a hned ve druhé minutě inkasovali na 5:3. Většina branek Krnova padla po individuálních hrubkách hráčů a nejinak tomu bylo v tomto případě. V 8 min. třetí části se po několika šancích prosadila posila Kopřivnice Daniel Rebroš a opět dosta Kopřivnici na dostřel. Závěr Kopřivnice odbojovala a odměnou jim byla vyrovnávací branka v power play 34 vteřin před konce. Kopřivnickou radost ovšem zhatil v prodloužení muž večera kapitán Orcy Jaromír Filip, který potrestl neuvěřitelnou hrubku v obraně a poslal Krnov v poháru dále. Pro Kopřivnici pohár skončil hned prvním zápasem.

"Bohužel zápas se nám nepovedl. Na hráčích byla znát velká nevyhranost, dělali jsme moc chyb a nadšeně hrající soupeř, kterému fandila celá hala nás dokázal vyřadit. Doufám, že se hráči nad svým výkonem zamyslí a trošku přehodnotí svůj přístup. Z vyřazení nebudeme dělat žádnou tragédii, ale tak brzké vyřazení v poháru, kde jsme si mohli zahrát spoustu kvalitních zápasů zamrzí". Zhodnotil pohárové utkání trenér Marek Jehlár.