2144
102636

FBC Vikings Kopřivnice - Pohár Muži

Kopřivnice ve středu vstupuje do pohárových bojů

clanek pohar pro-kop 4 kolo nahledVe středu 24.9. vstupuje kopřivnické družstvo do bojů o pohár České Pojišťovny. Vikingové jako zástupce Národní ligy byl nasazen až do 4. kola a soupeřem jim bude tým SK K2 Sportcentrum Prostějov. Zápas se odehraje na palubovce soupeře, sportovní hale SH Reálného gymnázia Prostějov od 20:15.

Kopřivnické družstvo je tradičním účastníkem pohárových bojů, kterých se účastní od prvopočátku vzniku v roce 2001. V pohárových bojích, které běží současně s ligovou soutěží dokázala Kopřivnice několikrát překvapit. A to pozitivně i negativně. V roce 2004 jako tým ze 3. ligy vypadl až ve 1/4 finále. V roce 2010 sehrála Kopřivnice vyrovnanou bitvu s Vítkovicemi, kde podlehla až v prodloužení. Z těch nepovedených vzpomeňme vyřazení ve 2. kole v roce 2008, kdy Kopřivnice hrála druhou nejvyšší soutěž nebo loňský výpadek v Krnově s týmem hrajícím 5. úroveň soutěže.

Prostějov bojuje v poháru od 1. kola, které startovalo již 30. srpna. V pohárové skupině 1. kola postoupili s jedním zaváháním do 2. kola, kde na razili na svého městského rivala Playmakers Prostějov. V něm ovšem Playmakerům nedali šanci a po výhře 8:2 postoupili do kola 3. V něm sehráli zápas proti ostravskému týmu Sokol Ostrava Poruba a ikdyž po 2. třetinách byli krok od vyřazení v poslední části se jim díky 6-ti brankám podařil velký zápasový obrat a nakonec se radost z postupu do 4. kola.

Jediný vzájemný zápas obou týmů se odehrál v roce 2011 v Kopřivnici v rámci 1. kola poháru. V zápase vyhrála Kopřivnice 3:1 a toto vítězství ji zaručilo postup do 2. kola.

Druhé vzájemné měření sil je naplánováno na středu. Podaří se Prostějovu prodloužit vítěznou šňůru nebo Kopřivnice zvládne úlohu favorita? Ve středu večer se rozhodne...