1165
2833
36097

Muži doma porazili Opavu!

Ve 2. kole Národní ligy se Vikingové v sobotu utkali s nevyzpytatelnou Opavou. Záhy se ukázalo, že soupeř momentálně není v dobré formě a tak Vikingové převzali otěže zápasu a postupně si vypracovali pěti brankový náskok. Ve třetí třetině utkání připomínalo spíše exhibiční zápas v tréninkovém tempu. Oba celky už moc nebránili a diváci viděli celkem 12 branek. Nakonec z toho byla další vysoká výhra 11:6 a po dvou kolech mají kopřivničtí plný počet bodů.

Muži v nových dresech rozstříleli Pelhřimov!

muziA2020

Muži vyběhli v sobotu večer do utkání v nových dresech a jejich premiéra vyšla famózně. Vikingové před početnou diváckou kulisou předvedli velice produktivní hru, podtrženou výborným výkonem brankáře Jakuba Strakoše, který nakonec vedl k vysoké výhře 11:3 nad Pelhřimovem.

Vávra ukončil prodloužení po 48 vteřinách!

Dnes to byla skvělá reklama na florbal. Zápas hodný play-off. Nesmírně vyrovnané utkání, kdy se oba celky přetahovaly ve vedení a nakonec se muselo prodlužovat. Hranice začaly aktivně a dostaly se do vedení, jenže Vikingové do konce třetiny srovnali a ve druhé části skóre otočili. Ve třetí části se domácí opět přiblížili k prvnímu vítězství v sérii, ale neustáli závěrečný tlak, když minutu před koncem Zátopek srovnal a poslal zápas do prodloužení. V nastavení se štěstíčko přiklonilo ke kopřivnickým florbalistům. Po 48 vteřinách dokonal hattrick Lukáš Vávra a bylo rozhodnuto. Již příští sobotu můžou Vikingové čtvrtfinálovou sérii ukončit.

3. utkání se hraje již příští sobotu 14.3. od 19.00 hodin a 4. utkání v neděli 15.3. od 17:00 hodin. Obě na hale SOU Kopřivnice. Srdečně vás všechny zveme!

Skvělý Klinka doslova vychytal Vikings první bod v sérii!

Výborný vstup do čtvrtfinalové série zaznamenali v sobotním utkání kopřivničtí florbalisté, když dokázali vyhrát v Hranicích 4:6. Neuvěřitelně vyrovnané utkání získali Vikingové díky povedené druhé části, kdy byli Vikingové nesmírně produktivní a nastříleli domácím rovných 5 branek. Dalším klíčem k úspěchu byl perfektní výkon gólmana Honzy Klinky, který v bráně doslova čaroval. Druhé utkání se hraje už zítra od 16:00 hodin v SC Naparia Hranice.

Play off začíná!

po20

V neděli večer proběhl výběr soupeřů pro čtvrtfinále Národní ligy. Právo první volby měli florbalisté TROOPERS, kteří vyhráli základní část soutěže a do 1. kola si vybrali Pelhřimov, který se do vyřazovací části dostal doslova s odřenýma ušima z 8. místa. Letka, jako 2. tým soutěže, vybírala jako druhá a její volba padla na 1. MVIL Ostrava, který se umístil na 7. příčce. Třetí volili florbalisté Hranic a trochu překvapivě při volbě vynechali Aligators a přeskočili rovnou na Kopřivnici, která se umístila na 5. místě. Vzhledem k aktuální formě obou soupeřů to bude zajímavá série. Poslední čtvrtfinálovou dvojici tvoří 4. tým soutěže FbK Horní Suchá a Aligators Klobouky, kteří se umístili na 6. místě.

Muži deklasovali MVIL a pojistili si 5. místo!

Vikingové v Ostravě předvedli svou ofenzivní sílu, když v posledním kole základní části Národní ligy porazili 1. MVIL Ostrava vysoko 6:12. Do vyřazovací části soutěže půjde Kopřivnice z 5. místa, což znamená, že první dvě utkání play-off budou hrát příští víkend na půdě soupeře, který si je zítra večer vybere pro 1/4 finálovou sérii.

Muži porazili Pelhřimov a proklouzli do play-off!

V sobotu Vikingové po několika letech přivítali florbalisty z města rekordů a měli jim rozhodně co vracet. V Pelhřimově muži prohráli o jedinou branku 9:8. V tomto utkání byli kopřivničtí florbalisté šťastnější a těsnou porážku Spartaku oplatili. Po nervy drásající koncovce Vikingové zvítězili 7:6 a zajistili si účast v letošním play- off Národní ligy.

Vikingové oplatili Hluku domácí porážku!

Mnozí si ještě jistě pamatují ostudnou třetí třetinu v domácím utkání s Hlukem, kdy Vikingové ztratili vedení 7:2. Dnes to muži odčinili. Koncentrovaným a bojovným výkonem porazili Hluk 3:5 a opět se vrátili do elitní osmičky. Do konce základní části už zbývají pouze 2 kola a k jistotě play-off potřebuje Kopřivnice ještě 3 body.

Ani ve druhém utkání muži na Letku nestačili!

K sobotnímu zápasu Národní ligy odjížděli Vikingové po dvou předchozích výhrách v dobré náladě a s cílem vybojovat nějaké body. Od úvodních minut to bylo vidět i na hřišti a po brance Soukala se Kopřivnice dostala do vedení. Zbytečné vyloučení za pozdní příchod z přestávky nastartovalo Letku k obratu. Vikingům se pak doslova rozpadla obrana a domácí jim nasázeli celkem 8 gólů. V poslední části se Kopřivnice přece jen zvedla, ale stačilo to pouze na snížení na konečných 9:5.

Muži pokračují na vítězné vlně!

aligators001Vikingové v sobotu večer dokázali navázat na předchozí výhru v Horní Suché. Ve Vikings Aréně porazili Aligators Klobouky 2:0 a bodově se na ně dotáhli.  K vítězství Kopřivnici nasměroval veterán Jakub Kresta, který se trefil hned dvakrát v prostřední části a dvoubrankové vedení si už vikingové s přispěním bezchybného výkonu brankáře Honzy Klinky pohlídali.