681
23117

FBC Vikings Kopřivnice - Muži B

V Třinci béčko uspělo pouze v jednom utkání

K turnaji MS přeboru zajížděli dnes kopřivničtí florbalisté do haly STARS do Třince. Uspět se mužům B podařilo pouze v jednom utkání a to proti Jablunkovu, který porazili poměrně vysoko 7:2. Ve druhém utkání už Kopřivnice neuspěla. Záloze Orlové podlehla těsně 5:6.

FbC Coyotes Jablunkov A x FBC Vikings Kopřivnice B 2:7 (0:3, 1:0, 1:4)

Hlavně povedený úvod stál za vítězstvím kopřivnických nad Jablunkovem. Do zápasu totiž vstoupili Vikingové skvěle a po dvou trefách Sládkovského a jedné Kubátka vedli 3:0. Soupeři se podařilo snížit až v závěru druhé části z nařízeného trestného střílení. Branka soupeře nakopla a Kopřivnice se do závěru druhé části jenom bránila.

V poslední třetině soupeř vysunul napadání a dostával se do řady příležitostí. Naštěstí pro Kopřivnici své šance nedal. V pravou chvíli se dostal kopřivnický Vývoda do samostatného úniku a trefil se přesně. Tato branka soupeře dá se říct zlomila. Do konce třetiny totiž vyfasoval 4 tresty z toho jeden dokonce pětiminutový. Kopřivnice tak přidala dvě další trefy v přesilové hře a pár vteřin před koncem pečetil výhru 7:2 kopřivnický Kubátko.

FBC Vikings Kopřivnice B x 1. FbK Eagles Orlová 5:6 (1:4, 3:0, 1:2)

Druhé utkání mělo být podle papírového předpokladu daleko jednodušší, ale jak to tak bývá nebylo. Vstup do utkání měla Kopřivnice přímo katastrofální. Už v 7. min. prohrávala 3:0. První trefu Kopřivnice do sítě Orlové zařídil dalekonosnou střelou Koliba, ale soupeř měl ještě do přestávky připravenu rychlou odpověď a opět zvýšil na rozdíl tří branek.

Druhá třetina byla ve znamení stíhací jízdy Kopřivnice a brzy se podařilo náskok Orlové smazat. Postupně se trefil Kubátko, Vývoda a Koliba. Když na začátku třetí části dorazil Monsport míček do odkryté klece obrat byl na světě a zdálo se, že Kopřivnice i v tomto zápase uspěje. Bohužel nestalo se tak. Kopřivnickým, kteří točili pouze 8 hráčů do pole zjevně docházely síly a soupeř vynikal nebývalou produktivitou střelby. Orlové se nejprve podařilo srovnat a v 6. min. jít opět do vedení. Kopřivnice měla šance na srovnání, ale již to nezvládla ani při hře bez brankáře.

"První utkání nám vyšlo, druhé bohužel již ne. Jablunkov jsme zaskočili rychlým vedením a v klíčových pasážích hry soupeř nedal šance, což bylo rozhodující. My jsme pak využili přesilové hry a zápas dotáhli do vítězného konce. Oceňuji fair play gesto hráče soupeře, který rozhodčího opravil při chybném rozhodnutí o našem vyloučení. Druhé utkání jsme ztratili v úvodu. Brzy jsme prohrávali a srovnání nás stálo hodně sil. Ty nám chyběly v závěru a dovolili soupeři obrat." dodal k utkání kapitán týmu Marek Jehlár.

Kompletní výsledky MS přeboru mužů naleznete zde.