681
23117

FBC Vikings Kopřivnice - Muži B

Muži B na domácím turnaji získali 6 bodů

Dvě vítězství si na domácím turnaji připsali muži B v Moravskoslezském přeboru. V prvním utkání v "derby" proti Novému Jičínu zvítězili 7:4 a úspěšní byli i ve druhém utkání proti Petrovicím C, které díky drtivému závěru porazili vysoko 7:2. V neúplné tabulce poskočilo kopřivnické družstvo o několik stupínků výše.

FK Gůfuň Nový Jičín x FBC Vikings Kopřivnice B 4:7 (1:3, 2:2, 1:2)

Zápas proti Novému Jičínu začali kopřivničtí dobře a hned ve 2. min. šli do vedení po samostatné akci a precizním zakončení Vývody. Soupeř se snažil hrát aktivně, napadal kopřivnickou rozehrávku a za svou aktivitu byl odměněn vyrovnávací brankou. do přestávky se ovšem podařilo Kopřivnici jít opět do vedení a do dvoubrankového po trefách Jehlára a Uvíry.

Ve druhé části soupeř pokračoval v aktivní hře a rozehrávka se kopřivnickým moc nedařila. Soupeř se dostával do šancí a byla jen otázka času, kdy se mu podaří snížit. Stačila mu na to pouhá minuta v úvodu prostřední části, kdy se v rychlém sledu trefili Bienek a Kluska. Naštěstí pro Kopřivnici si vedení Vikingové vzali zpět. Nejprve se prosadil Uvíra, který ze středu pálil přesně a po té se pěknou střelou prosadil Vavřík.

V poslední části se kopřivničtí hráči dostali do větší herní pohody. Zlepšili se v přechodu do útoku a v úvodu se jim podařilo jít do tříbrankového vedení po druhé trefě kapitána Jehlára. Tříbrankový náskok dodal na hole kopřivnických patřičné sebevědomí a klid a v podstatě soupeře již do ničeho vážnějšího nepustila. Naopak Vývodovi se podařilo vstřelit sedmou branku a na vítězství Kopřivnice neměla vliv branka soupeře 2 vteřiny před koncem.

FBC Vikings Kopřivnice B x Z.F.K. Petrovice C 7:2 (2:1, 0:1, 5:0)

Utkání proti Petrovicím C mělo podobný začátek jako první utkání proti Novému Jičínu. Byl to opět Vývoda, který v prvním střídání po 20-ti vteřinách hry otevřel skóre. Na 2:0 zvyšoval ve 3. min. Svatoň a vypadalo to na další pohodovou výhru. Jenže druhá branka byla na dlouho ta poslední v zápase. Soupeři se totiž podařilo ještě do přestávky snížit a ve druhé části srovnat na 2:2.

V poslední třetině se přece jen projevila únava na soupeřově straně a Kopřivnice začala střílet branky. V rychlém sledu se prosadili Vývoda se Svatoněm a dali Kopřivnickým výhodu dvoubrankového náskoku. Soupeř cítil, že na nějaký obrat již nezbylo sil a tak Kopřivnice dalšími třemi trefami pečetila své vítězství na konečných 7:2. Nejvíce se dařilo v zápase Petru Vývodovi, který zaznamenal 4 branky!

"Domácí turnaj se nám povedl. Hra v některých pasážích nebyla úplně ideální, ale oba zápasy jsme nakonec dotáhli do vítězného konce. V prvním utkání hodně pomohli hráči, kteří nastupují za A tým a musím pochválit i našeho brankáře, Láďu Lyse, který se po čase vrátil v mistrovském utkání mezi tři tyče a pomohl nám při absenci našich brankářů." doplnil k turnaji kapitán B týmu Marek Jehlár.

Kompletní výsledky MS přeboru mužů naleznete zde.