FBC Vikings Kopřivnice - Muži B

Z prvního turnaje má béčko bod

První zápasy v nové sezóně bodově B týmu příliš nevyšly. Na domácí palubovce se muži B střetli nejprve s týmem Štajgřy Ostrava a po té s týmem FBC Letka C. Se Štagry uhráli muži B remízu 5:5, Letce i přes nadějné vedení 3:0 nakonec podlehli 5:7. Bodový zisk z prvního turnaje MS přeboru byl pouze minimální.

FBK Štajgřy Ostrava x FBC Vikings Kopřivnice B 5:5 (1:3, 3:1, 1:1)

V první části si béčko vypracovalo vedení 1:3 a zdálo se, že zápas bude mít pod kontrolou. Soupeř většinu času bránil a těžil z chyb, které kopřivničtí vyprodukovali a těch bylo mnoho. Nebylo tak divu, že soupeř po dvou třetinách srovnal a o všem musela rozhodnout poslední část.

V té se Kopřivnice opět ujala vedení 4:5, ale závěr hráči nezvládli. Ztracený míček před brankou soupeře znamenal rychlý protiútok a nechytatelná pumelice pod břevno. Byla to škoda, protože do konce chyběla pouhá minuta. Ze zápasu si tak Kopřivnice odnesla bod nicméně byla to spíše ztráta.

FBC Vikings Kopřivnice B x FBC Letka C 5:7 (3:0, 1:5, 1:2)

Ve druhém zápase řešila Kopřivnice problémy se sestavou. Z prvního zápasu odjel na šití obránce Matúš a i druhý bek Baďura se zápasu nemohl účastnit. Do pole tak naskočil brankář Cochlar a na poslední chvíli dorazila juniorská posila Fojtů. Zápas rozehráli muži skvěle. Po dvou brankách Jahody přidal ještě jednu Jehlár z přesilovky a Kopřivnice vedla na Letkou 3:0. Slibný náskok si Kopřivnice přenesla i do druhé části, ale jestliže se první část kopřivnickým povedla ta druhá část byla pravým opakem. Soupeř se dvěma trefami, které dělilo 5 vteřin dostal brzy na dostřel a hlavně zpět do zápasu. Vyrovnání tak bylo jen otázkou času. A to se taky stalo a navíc soupeř dalšími dvěma trefami odskočil na 3:5. Kopřivnice těsně před druhou sirénou dala branku naděje a tak poslední třetina byla otevřená.

Jednobrankový náskok soupeř držel až do 10 min. Pak se podařilo z přesilové hry srovnat na 5:5 a vypadalo to opět na dělení bodů. K tomu ale nakonec nedošlo. Soupeř 46 vteřin před koncem opět strhl vedení na svou stranu a své vítězství pečetil do prázdné branky.

"Určitě jsme chtěli na domácím turnaji zabodovat více, ale již před turnajem jsme měli spoustu omluvenek, takže sestava se nerodila jednoduše. V prvním utkání jsme rozhodně měli vyhrát. Byli jsme lepším týmem, jenom jsme to nedokázali vyjádřit brankami. Druhý zápas jsme sehráli slušně a od bodů nás dělilo jen málo. Doufám, že na dalším turnaji už nastoupíme v plné sestavě a výsledky budou lepší." dodal kapitán týmu Marek Jehlár.

Kompletní výsledky MS přeboru naleznete zde.