2144
102636

FBC Vikings Kopřivnice - Muži B

Béčko v Ostravě uspělo pouze v jednom utkání

Brzké nedělní vstávání čekalo B družstvo mužů, které cestovalo na turnaj Moravskoslezského přeboru do Ostravy na ČPP Arénu. Ligový turnaj, který naplánoval pořadatel již na osmou ráno vyšel kopřivnickým pouze napůl. V prvním utkání zvítězili nad ostravským týmem Bazinga 3:1, ve druhém utkání nestačili na na tým Hlučína, kterému podlehli 3:5.

Bazinga Ostrava x FBC Vikings Kopřivnice B 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Zápas proti týmu Bazinga začínal v 8 ráno a podle toho vypadalo i tempo zápasu. Ani střelecky to nebyla žádná hitparáda. Kopřivnice šla do vedení po trefě Řehy. Soupeř srovnal v přesilové hře, ale vedení zpět si vzali Vikingové těsně před druhou přestávkou, když se prosadil Uvíra.

V úvodu poslední třetiny se hned zkraje prosadil Koliba a bylo to o dvě branky. Celou třetí část se snažili kopřivničtí florbalisté kontrolovat zápas a dařilo se jim to úspěšně. Soupeř měl šance i několik tyček, ale Cochlar v brance Kopřivnice už za svá záda žádný míček nepustil a Kopřivnice mohla slavit výhru.

FBC Vikings Kopřivnice B x FBC Hlučín 3:5 (0:1, 1:3 2:1)

Druhý zápas byl od úvodu jiná káva. Soupeře byla plná střídačka a nasadil pořádné tempo. Kopřivnice se poměrně úspěšně bránila, ale i tak se soupeři podařilo do přestávky vstřelit úvodní branku.

Start druhé třetiny mužům nevyšel. Soupeř hned v první minutě vstřelil dvě branky a vedl 3:0. V závěru třetiny se dostal soupeř již do čtyřbrankového vedení, ale naději dal kopřivnickým Koliba, který trefil do šibenice.

Třetí část začala Kopřivnice aktivně, vypracovala si i několik šancí, ale skóroval paradoxně soupeř. Ani za stavu 1:5 to kopřivničtí nezabalili. Aktivní hrou se tlačili do zakončení a podařilo se dvěma trefami snížit na 3:5. Do konce zbývalo ještě pár minut a byla jen škoda, že se nějaká šance neujala. Ani v závěrečné power-play se skóre neměnilo a soupeř z Hlučína zvítězil 5:3.

"Myslím, že jsme sehráli dobrý turnaj. V prvním utkání jsme byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Druhý zápas proti Hlučínu jsme brankově nezvládli jenom prostřední část. Ve třetí části jsme měli mírně navrch a byla jenom škoda, že se nám nepodařilo vstřelit o nějakou tu branku navíc." doplnil k turnaji mužů B kapitán Marek Jehlár.

Kompletní výsledky MS přeboru mužů naleznete zde.