1045
31439

FBC Vikings Kopřivnice - Muži B

Muži B v Ostravě, výhra a remíza

cpp arenaDalší z turnajů Moravskoslezského přeboru byl na programu v neděli v Ostravě na ČPP Aréně. Kopřivnické béčko se utkalo nejprve s týmem ČSKA Ostrava a po té s týme Frenštátu. V zápase proti ČSKA rozhodla Kopřivnice v poslední části, kterou zvítězila 4:0 a celkově 7:3. Ve druhém utkání Kopřivnice doslova vstala z mrtvých. Po dvou třetinách vedl Frenštát 3:0 a Vikingové do té doby toho moc nepředvedli. Pak je nakopla branka Řehy a nakonec vybojovalo béčko alespoň bod za remízu 4:4.

FBC Vikings Kopřivnice B x ČSKA Ostrava 7:3 (2:2, 1:1, 4:0)

V zápase měli kopřivničtí od první minuty jednoznačně navrch, ale hráči to nedokázali vyjádřit brankově. Už první část měli muži jednoznačně vyhrát, první perioda skončila nerozhodně 2:2. Ani ve druhé části se toho moc nezměnilo. Kopřivnice se snažila, ale ikdyž šla dovedení 3:2 opět nechala soupeře srovnat na 3:3. Vše rozhodla poslední část, resp. prvních 6 minut. V tomto rozmezí se kopřivnickým podařilo soupeře zlomit a třemi brankami rozhodnout zápas.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. x FBC Vikings Kopřivnice B 4:4 (1:0, 2:0, 1:4)

Zápas proti Frenštátu byl již z jiného soudku. Soupeř patří k těm lepším týmům v soutěži a potvrzoval to od prvních minut. Kopřivnice volila poměrně rozvážnou rozehrávku, ale sokolíci dobře bránili a do šancí se kopřivničtí dostávali spíše sporadicky. Skóre otevřel soupeř, když se hezkou individuální akcí prezentoval Karban. Soupeř měl v první části daleko více ze hry a jen díky Strakošovi v kopřivnické brance to bylo pouze 1:0.

Druhá část resp. její začátek se Kopřivnici nepovedl. Po ztrátě se hned ve 21 vteřině prosadil z kontru opět Karban a ve 3. min. si kopřivničtí vybrali trošku smůly. Zdeněk Matúš v souboji zlomil hůl a soupeř se dostal díky tomu do přečíslení, které využil a navýšil již na 3:0. Naštěstí do konce druhé třetiny se už Frenštát neprosadil a šlo se do závěrečné části.

V té se se Kopřivnice prezentovala daleko lepší hrou a byla za to i odměněna. Kopřivnici nakopla branka Řehy, který se bekhendem trefil na bližší tyč a když Šimíček ve 4. min. umístěnou střelou snížil na 3:2 byli Vikingové zpět ve hře. Velkou šanci na srovnání skóre měli kopřivničtí v jediné přesilové hře zápasu, ale naopak inkasovali na 4:2. I přesto Kopřivnice nesložila zbraně a vyšlo to. Ještě v přesilové hře snížil krásnou střelou Baďura a vyrovnání zařídil Zdenek Matúš. Do konce zápasu mohly oba týmy rozhodnout, ale nestalo se tak i díky skvělým výkonům brankářů na obou stranách. Oba týmy se tak rozešly smírnou dělbou bodu.

"V prvním utkání jsme byli jednoznačně lepším týmem a jsem rád, že se nám to podařilo brankově vyjádřit v poslední třetině. Druhý zápas proti Frenštátu jsme 2 třetiny nepředvedli skoro nic, ale zabojovali jsme alespoň v té poslední a získali bod." dodal k turnaji kapitán týmu Marek Jehlár.

Kompletní výsledky MS přeboru mužů naleznete zde.