1045
31439

FBC Vikings Kopřivnice - Muži B

Mužům B se na domácí hale dařilo, získali 4 body

Ligový turnaj se záloze mužů na domácí hale vydařil. Kopřivnickým se podařilo bodovat v obou zápasech. V tom prvním zápase si Kopřivnice poradila s týmem Ocelot Ostrava 2:1 a bod si Kopřivnice připsala i v utkání proti Orce Krnov B se kterou uhrála remízu 5:5. V tabulce drží kopřivnické béčko 7. místo.

FBC Vikings Kopřivnice B x FBC O.C.E.L.O.T. Ostrava 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Utkání proti předposlednímu týmu tabulky Ocelotu měli kopřivničtí zvládnout a podařilo se. Ale vítězství se nerodilo úplně snadno. Po úvodní bezbrankové první části se podařilo ve druhé třetině jít dvěma brankami do vedení 2:0. Trefil nejprve Baďura a po něm 2 vteřiny před klaksonem Jan Matúš.

Ve třetí třetině měla Kopřivnice převahu, ale nedokázala ji přetavit v branky. Oceloty podržel brankář, protože nebýt jeho mohla Kopřivnice vést o větší počet branek. Tak se soupeř držel na dostřel. V 8. min. se z rychlého přečíslení podařilo ostravským snížit a na drama bylo zaděláno. Těsné vedení Kopřivnice naštěstí udržela a připsala doslova vydřené 3 body.

FBC ORCA KRNOV B x FBC Vikings Kopřivnice B 5:5 (0:1, 2:3, 3:1)

Druhé utkání mělo od počátku daleko větší náboj. Početný soupeř z Krnova hrál aktivně a hře se přizpůsobila i Kopřivnice. V první části měly oba týmy několik šancí na skórování, ale ujala se pouze střela Vavříka při signalizovaném odloženém vyloučení.

Druhou část se podařilo skvěle začít. Po necelých dvou minutách poslal Kopřivnici do dvoubrankového vedení Baďura. Soupeř měl ovšem připravenou rychlou odpověď a to dvojitou. Ve 4. min. už bylo srovnáno. Do druhé přestávky se ale podařilo opět dvěma trefami vrátit kopřivnickým vedení. Úspěšní střelci byli Lichnovský a Nehera.

Ve třetí části se soupeř pustil do kopřivnických zostra a své šance využil. Ve 2. min. už to bylo jen o branku a v 6. min. bylo opět srovnáno. Vyrovnaný zápas tak pokračoval dále a opět měly šance na skórování oba týmy. Lepší koncovku měl soupeř, který v 10. min. otáčí utkání a vede 5:4. Kopřivničtí se ovšem nevzdávají a minutu a půl před koncem odvolávají brankáře. A vyplatilo se. Posila z A týmu Lichnovský prostřelil hradbu bránících hráčů a zařídil zřejmě spravedlivou dělbu bodů.

"Pro nás v podstatě domácí turnaj jsme zvládli. V první utkání jsme se sice trápili, ale vítězství jsme nakonec udrželi. S Orcou jsme sice sahali po třech bodech, ale soupeř hrál opravdu dobře a závěrečná dělba bodů byla myslím spravedlivá." doplnil k turnaji kapitán Marek Jehlár.

Kompletní výsledky MS přeboru mužů naleznete zde.