4229
55953

FBC Vikings Kopřivnice - Muži B

Béčko zahájilo sezónu v Havířově

A nebyl to vstup do nové sezóny ideální. V Havířově se utkali kopřivničtí hráči s C týmem Petrovic a ve druhém utkání s novojičínským týmem Gůfuň. Ani v jednom z utkání nebyla Kopřivnice lepší a po dvou prohrách 3:5 a 1:3 si na úvod nepřipsali ani bod.

FBC Vikings Kopřivnice B x Z.F.K. AQM Petrovice C 3:5 (0:2, 0:2, 3:1)

V úvodním utkání nové sezóny se střetla Kopřivnice s Petrovicemi a byl to soupeř, který v první části dvěma trefami odskočil do dvoubrankového vedení. Ani ve druhé třetině se Kopřivnici nepodařilo překonat brankáře Petrovic ikdyž šancí byla spousta. Soupeř naopak hrál chytře a po ztrátách ve středu hřiště přidal do Kopřivnické sítě další dva zásahy.

V úvodu posledního dějství Petrovice zvyšovaly již na hrozivých 5:0 a s Kopřivnicí to vypadalo bledě. Od úplné blamáže zachránil Kopřivnici Vavřík, který výstavní trefou konečně odčaroval soupeřovu branku a další dvě trefy Telčera a Baďury daly výsledku alespoň přijatelnou podobu.

FK Gůfuň Nový Jičín x FBC Vikings Kopřivnice B 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Ani ve druhém utkání se Kopřivnickým příliš nevedlo. Běhavý soupeř z Nového Jičína byl od začátku aktivnější a byl taky odměněn úvodní trefou. Na tečovanou střelu nestačil jinak skvělý Cochlar zareagovat. Druhá branka soupeře padla až ve druhé části a byla trošku šťastná, protože tečované spíše nahození propadlo do kopřivnické branky hodně nešťastně. Soupeř toho Kopřivnici moc nedovolil a i z toho mála šancí se nepodařilo skórovat. V poslední třetině už kopřivnickým zjevně docházely síly a na žádný obrat to nebylo. Kopřivnické mohl alespoň těšit čestný úspěch těsně před koncem zápasu.

"Úvodní turnaj se rozhodně nepovedl. Vázla rozehrávka, koncovka. Soupeři byli určitě lepší. Snad se to v průběhu sezóny zlepší, protože s takovou hrou je Kopřivnice žhavý kandidát na sestup." okomentoval úvodní turnaj Marek Jehlár.