2737
109290

FBC Vikings Kopřivnice - Muži B

Béčko na Čeladné čtyřbodové

10. kolo zavedlo zálohu mužů na Čeladnou, kde sehráli dvojzápas proti ostravským týmům Piving a Bazinga. V prvním zápase byli po celou dobu lepším týmem a zaslouženě vyhráli 6:3. I druhý zápas měla Kopřivnice dobře rozehraný, ale slibné vedení se nepodařilo udržet a nakonec z toho byla remíza 4:4.

FBC Vikings Kopřivnice B x RH Piving Ostrava 6:3 (2:1, 3:0, 1:2)

Zápas začala Kopřivnice brilantně, ve třetí minutě to bylo po brankách Jahody a Sládkovského 2:0. Byla škoda, že kopřivničtí nevyužili i své další šance a neodskočili soupeři výrazněji, protože z toho mála šancí, které Piving měl přece jen jednu svou využil a snížil na 2:1.

Ve druhé části se v úvodu třetiny Kopřivnice bránila, ale pak přišlo dvojité vyloučení soupeře a Kopřivnice nabízenou šancí nepohrdla. Po dvou slepených trefách Sládkovského a Vavříka odskočili kopřivničtí na 4:1. Do přestávky ještě zvýšil dorážkou Jehlár na 5:1.

Ve třetí části se snažila Kopřivnice držet míček a soupeře držela daleko od branky. Dominanci kopřivnických potvrdil Žáček, který zvyšoval ve 30. min už na 6:1. Soupeř to nezabalil a již vlažnější hru Kopřivnice potrestal dvěma brankami. Nicméně na vítězství Kopřivnice to již nic nezměnilo.

Bazinga Ostrava x FBC Vikings Kopřivnice B 4:4 (0:2, 1:2, 3:0)

Aktuálně druhá Bazinga si zřejmě myslela, že Kopřivnice bude pro ní snadným soustem. Nebylo to tak. Kopřivnice opět měla drtivý nástup. Ve třetí minutě se trefili Bartoň s Jahodou a poslal kopřivnické do vedení 2:0. To vydrželo až do první sirény.

Ve druhé třetině se podařilo soupeři snížit, ale Kopřivnice měla v rukávu rychlou a hned dvojitou odpověď, když se trefil 2x v rychlém sledu matador Sládkovský.

Ve třetí části se dařilo držet náskok poměrně dlouho, ale přece jen měla Kopřivnice zkusit bránit více aktivněji. Soupeři se pomalu dařilo tlačit na Kopřivnici a jen díky skvělému výkonu Honzy Klinky to bylo stále o tři branky. Bazingu nastartovala nenápadná střela obránce, která přesně zapadla k tyči a dala soupeři naději. Ikdyž se Kopřivnice snažila, řešila některé situace až příliš lehkovážně a hlavně se kupily fauly. Jeden takový potrestal soupeř minutu před koncem a dostal se na dostřel. Další vyloučení si ubrečený soupeř doslova vykřičel na rozhodčích a Kopřivnice musela v závěru odolávat při odvolání brankáře dvojité přesilovce. Několik střel se podařilo zblokovat, ovšem pumelice od Ježowicze už skončila v kopřivnické síti. Od vítězství dělilo Kopřivnické 13 vteřin. V úplném závěru měla Kopřivnice výhodu volného úderu a rozehrávky, ale nenaložila s ním dobře a tak se oba týmy rozešly smírně 4:4. Po skončení utkání se frustrovaný soupeř ještě snažil vyprovokovat strkanici a vybral si k tomu nejmladší a nejlehčí juniorské hráče, ale ti starší a těžší udělali provokacím soupeře rychlou přítrž.

"Z naší strany pěkný turnaj, herně to bylo povedené, skvěle pomohl Honza Klinka v brance a nebyli jsme daleko od plného bodového zisku. Škoda, že se rozhodčí v závěru druhého utkání nechali ovlivnit uplakaným soupeřem a dost podstatně ovlivnili zápas. Na těch šest bodů si ještě musíme bohužel počkat..." doplnil k turnaji na Čeladné Marek Jehlár.

Kompletní výsledky MS přeboru naleznete zde.